W Polsce Dr Brandt znany jest ze swojej linii kosmetyków dr.Brandt do pielęgnacji, które dostępne są w perfumeriach Sephora. Jego preparat na zmarszczki Lineless Lines No More został uznany za najlepiej sprzedający się dermokosmetyk na świecie. W Hollywood uwielbiany był jednak przez gwiazdy - do jego gabinetu od lat ustawiały się kolejki kobiet, marzących o wiecznie gładkiej skórze. Jego osiągnięcia zawodowe oraz charyzma sprawiały, że chętnie rozpisywały się o nim także media. W jednym z podsumowań przedstawiono charakterystykę jego typowej pacjentki - czytamy w nim, że ponad 70 proc. redaktorek zajmujących się w Nowym Jorku tematyką beauty, było jego klientkami. 

Większość przychodziła jednak nie po kremy i poradę dermatologiczną, ale po botoks. Dr Brandt jest uznawany za jednego z ojców botoksu i osobę, która wyjątkowo przyczyniła się do jego spopularyzowania. Przypisuje mu się stworzenie pojęcia New York Face, czyli typu twarzy po liftingu, która nie jest przesadnie naciągnięta, ale wypełniona i jędrna. Dr Brandt wykreował także Y-Lift, czyli technikę wstrzykiwania wypełniaczy w kości policzkowe oraz Botox-Neck-Lift, polegający na wygładzaniu zmarszczek na szyi. To ona najczęściej zdradza wiek gwiazd korzystających z medycyny estetycznej dla odmładzania twarzy. Z tego zabiegu korzystały m.in. Stephanie SeymourMadonna - jedna z najwierniejszych klientek specjalisty.

Samobójstwo lekarza jest ogromnym zaskoczeniem dla osób, które znały go od lat. Słynął nie tylko z zawodowego profesjonalizmu, ale też zdrowego stylu życia. Codziennie wstawał o 6.30, uprawiał jogę, stosował dietę pozbawioną cukru i glutenu oraz sam testował wszystkie odmładzające terapie, proponowane w jego gabinecie pacjentom. Twierdził, że kluczem do sukcesu jest nie tylko wygląd, ale i samopoczucie dwudziestolatka. Przyjaciel lekarza zasugerował, że decyzja o samobójstwie mogła być poprzedzona ciężką chorobą. Inni zwracają uwagę na depresję, którą dodatkowo pogłębiły drwiny z wyglądu lekarza w serialu "Unbreakable Kimmy Schmidt":

Twórcy serialu nie odnieśli się jeszcze do zarzutów o przyczynienie się do pogorszenia stanu lekarza. Dr Brandt jest żegnany w mediach społecznościowy przez gwiazdy oraz swoich pacjentów. 

Martyna Wyrzykowska