Dziś na instagramowym koncie wokalistki smutną wiadomość przekazała jej mama, Marie. Sarah Harding, była wokalistka grupy Girls Aloud, zmarła w wyniku choroby nowotworowej, z którą dzielnie walczyła przez długi czas. 

Sarah Harding nie żyje

Pod czarno-białym zdjęciem Harding jej mama zostawiła poruszający komentarz, w którym potwierdziła smutne informacje.

Z głęboko zranionym sercem dzielę się dzisiaj wiadomością, że moja piękna córka Sarah nie żyje. Wielu z was wiedziało o walce, którą toczyła Sarah z rakiem i tym, że robiła to nieustannie od dnia, kiedy usłyszała diagnozę. Odeszła cicho i spokojnie dziś rano - napisała Marie.

Marie podziękowała też wszystkim, którzy przez ostatnie miesiące wspierali jej córkę i zagrzewali do walki z chorobą.

Chciałbym podziękować wszystkim za wsparcie, które otrzymałyśmy w ciągu ostatniego roku. Dla Sarah oznaczało to bardzo dużo, a świadomość, że jest kochana i wspierana, dawała jej ogromną siłę i stanowiła pociechę. Wiem, że nie chciałaby być zapamiętana tylko za walkę z tą straszną chorobą – była jasno świecącą gwiazdą i mam nadzieję, że taka pozostanie w waszej pamięci - dodała Marie.

Sarah Harding - choroba

Sarah toczyła przez ostatnie miesiące walkę z rakiem piersi. O diagnozie poinformowała fanki i fanów 26 sierpnia 2020 roku. Cztery miesiące temu wydała nawet pamiętnik zatytułowany Hear Me Out. Możemy w nim przeczytać, jak początkowo wokalistka lekceważyła objawy choroby, szukała wymówek, by tylko nie stanąć twarzą w twarz z nowotworem. Dzieląc się swoimi doświadczeniami, chciała zachęcić wszystkie osoby do zdrowotnej czujności i tego, by udać się na badania natychmiast, kiedy coś nas niepokoi.

Na początku myślałam, że to tylko cysta. Dużo grałam na gitarze i sądziłam, że to wszystko przez to, że pasek od gitary drażni okolice mojej piersi, jednak ból narastał i w końcu nie dało się go już zlekceważyć - możemy przeczytać w „Hear Me Out”. 

Sarah Harding - kariera

Największą rozpoznawalność Sarah przyniosło członkostwo w grupie Girls Aloud. W 2002 roku wraz z koleżankami Kimberley Walsh, Cheryl Tweedy, Nadine Coyle i Nicolą Roberts zgłosiły się do brytyjskiego talent show Popstars: The Rivals. Udało im się wygrać program i dzięki temu powstało Girls Aloud. Zespół został rozwiązany w 2013 roku.