Nie żyje Natalia Madejczyk, uczestniczka „You Can Dance – Po prostu tańcz!”

20 czerwca Maciej Florek, zwycięzca pierwszej edycji talent-show „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, poinformował w mediach społecznościowych, że jedna z najbardziej lubianych uczestniczek programu, Natalia Madejczyk, w krytycznym stanie trafiła do szpitala.

Natalia Madejczyk miała bardzo poważny wypadek i leży w szpitalu, walcząc o zdrowie i życie. Dlatego proszę Was o mały prezent dla mnie – chociaż chwilę modlitwy, medytacji, pomyślenia o Natalii. Wiem, że będzie to czuła w tych ogromnie trudnych chwilach, bo jest wrażliwą osobą – napisał na Facebooku tancerz, który tego dnia obchodził 41 urodziny.

Dobę później Florek w komentarzu pod wpisem poinformował o śmierci koleżanki.

Twój uśmiech i zapał do pracy oraz ogromną wrażliwość będą mi zawsze o Tobie przypominać. Nie potrafię zamknąć Ciebie w czarno-białych zdjęciach, dla mnie zawsze pozostaniesz kolorowym pięknym światłem... – tymi słowami pożegnał Natalię.

Tragiczną wiadomość potwierdziły organizacje taneczne i współpracownicy tancerki.

Dziś o godz. 13.30 odeszła nasza Kochana Natalia Madejczyk – napisano na „Grupie Festiwale”.

Jak się dowiadujemy, artystka zmarła wskutek rozległych oparzeń, których doznała po wybuchu pożaru w jej mieszkaniu, gdzie przebywała razem z dwójką znajomych.

Dziękujemy Tobie, niezwykła, kochana dziewczyno, tancerko, sędzino – za oddanie, pasję, twój uśmiech i dobro. Nasze ostatnie wspólne bycie podczas Festiwalu Holiday Dance Festiwal w Markach 12 czerwca 2022 roku – było Twoim ostatnim sędziowaniem – niech Twoje noty wędrują do naszych Tancerzy jako wskazówka – czytamy dalej we wpisie „Grupy Festiwale”.

Gwiazdy żegnają Natalię Madejczyk

Michał Piróg, juror „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, który współpracował z Natalią Madejczyk także po zakończeniu pierwszej edycji show, zamieścił w social mediach wzruszające słowa.

Śpij spokojnie, aniele piękny. Mogę tylko pytać: „Czemu? Czemu teraz? Czemu Ty?”. Obudziłem się o 1:47 i już nie zmrużyłem oka. Moje serce pęka. Czemu musimy być świadkami tego, że opuszczają nas tak piękne dusze? Natalia, kochana moja, mogę Ci obiecać, że jeszcze zatańczymy – napisał  choreograf.

Również Kinga Rusin, która poprowadziła pięć edycji popularnego talent-show, w relacji na Instagramie pożegnała „Natalię, Rudą, wybitną tancerkę”.

Płakałam jak bóbr, kiedy odpadła w półfinale. Była tak utalentowana, pracowita, skromna, życzliwa, przesympatyczna – zwróciła uwagę prezenterka.

Rusin wspomniała, że „skakała z radości, gdy jej przyjaciele zdecydowali się ufundować Madejczyk roczne stypendium na Broadwayu”.

Zobacz także:

Zasługiwała na to, jak nikt inny! Byłam taka dumna, kiedy kilka lat później szefowa Broadway Dance Center nie mogła się Nadali nachwalić i powiedziała mi, że to jedna z najlepszych tancerek, jakie w życiu widziała, Natalia poszła własną taneczną drogą, spełniała marzenia, dawała ludziom szczęście. Natalia... nigdy cię nie zapomnę – podkreśliła dziennikarka.