Trigger Warning: uzależnienie

Noah Cyrus, siostra Miley Cyrus, jakiś czas temu postanowiła pójść w jej ślady i również zostać piosenkarką. Teraz, pomimo swojego młodego wieku, może cieszyć się światową sławą. Niestety ma to też swoje mroczne strony.

Noah Cyrus o swoim uzależnieniu

Noah wyznała, że już w wieku 18 lat po raz pierwszy zażyła tabletkę Xanaxu. Dostała ją od swojego ówczesnego chłopaka. Dzięki temu mogliśmy się bardziej związać – powiedziała Cyrus w „The Rolling Stone” – Myślę, że chciałam się do niego dopasować. Chciałam być tym, kim on chciał, żebym była i uważa, że jest fajne. Myślałam, że wszyscy to robią, stosują różne używki.

Cyrus przyznała, że dorastając w środowisku show-biznesu, miała bezpośredni dostęp do leków, ponieważ otoczona była ludźmi, którzy w łatwy sposób mogli je zdobyć. Piosenkarka wolała brać Xanax niż narkotyki. Kiedy uświadomiłam sobie, że można chociaż na chwilę mieć całkowitą ciszę w głowie i uśmierzyć ból, to był koniec – mówi Noah.

Noah wyznała też, że przez lek w czasie pandemii potrafiła spać od rana nawet do 20:00 oraz że powodował on u niej zaniki pamięci. Kompletnie odlatywałam, nie byłam w stanie utrzymać otwartych oczu. Przyznała również, że zasnęła nawet w czasie wywiadu, który nigdy nie ujrzał światła dziennego. Czasy uzależnienia artystka określa jako „czarną otchłań, otchłań bez dna”.

Szczęśliwie artystce udało się pokonać uzależnienie. Piosenkarka jest „czysta” od końca 2020 roku. Budzę się rano i jestem w stanie spojrzeć na siebie w lustrze i nie czuć nienawiści – przyznała. Muzyka również jej pomogła, przez co łatwiej było jej stanąć na nogi. A już 16 września będziemy mogli usłyszeć jej nowy album „The Hardest Part”.

Xanax to silny lek na receptę, przepisywany w celach uspokajających i przeciwlękowych. Może być również niebezpieczny, bo silnie uzależnia.

Zobacz także:

Jeśli zmagasz się z uzależnieniem możesz skontaktować się z pracownikami Telefonu Zaufania. Codziennie od 16:00 do 21:00 pod numerem 800 199 990 można uzyskać tam informacje dotyczące problemów związanych z narkomanią. Warto zapisać również te numery:

116 123  – Kryzysowy Telefon Zaufania - wsparcie psychologiczne, czynny codziennie od 14.00 do 22.00

116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całodobowo.