Zapowiadana na konferencji Facebooka F8 zmiana dotycząca Instagrama wreszcie weszła w życie! Live chat, czyli opcja, która była jednym z najbardziej wyczekiwanych udogodnień, jest dostępna od kilku dni. W ten sposób możemy połączyć się nie tylko z jedną wybraną osobą, ale nawet z czterema! Co więcej, w trakcie rozmowy wcale nie jesteśmy pozbawieni możliwości użytkowania tego medium w klasyczny sposób, czyli scrollowania feedu, lajkowania postów, pisania prywatnych wiadomości, a nawet dodawania Insta Stories.

ZOBACZ TAKŻE: Czy da się planować posty na Instagramie? Poznaj Top 3 aplikacje, które Ci w tym pomogą! >>>

Nawiązując rozmowę mamy do wyboru okna dialogowe klasycznej wielkości, albo jeśli wolimy, możemy je pomniejszyć (są wtedy widoczne na środku ekranu i dotykając go mamy możliwość dowolnie je przesuwać). W tej drugiej opcji, podczas rozmowy ekran pozostaje do naszej dyspozycji wedle potrzeb.  

W trakcie rozmowy z wybraną osobą, innym rozmówcom, którzy brali udział w chacie poprzednim razem ikonka kamery wyświetla się na niebiesko – to znak, że jeśli chcą, mogą dołączyć jednym klikiem.  

Jak rozpocząć video chat na Instagramie?

Wystarczy wejść w wiadomości prywatne. Po wybraniu rozmówcy w naszej historii, w prawym górnym rogu zobaczymy ikonkę kamery, w którą trzeba kliknąć. Połączenie zostanie nawiązane, gdy nasz rozmówca przyjmie zaproszenie do rozmowy. Co ciekawe, tuż obok ikonki kamery znajduje się „info” oznaczone literką „i”. Po kliknięciu rozwija się opcja wyciszenia wiadomości albo zablokowania wybranego rozmówcy, z których możemy skorzystać, jeśli nie chcemy, by w przyszłości łączył się z nami w taki sposób.

Próbowaliście, znacie? Będziecie korzystać z funkcji video chatu wprowadzonej przez Instagram?

ZOBACZ TAKŻE: TOP 5 najlepszych filtrów z VSCO według dziewczyn z agencji 2increatives >>>