Kiedy ponad 2 lata temu Instagram wprowadził nową funkcję do złudzenia przypominającą Snapchata, użytkownicy byli sceptycznie nastawieni. Jednak ciekawość wzięła górę, a zaledwie po miesiącu od pojawienia się w aktualizacjach z InstaStories korzystało ponad 100 milionów osób dziennie. Obecnie ta liczba urosła czterokrotnie, a większość nie wyobraża sobie Instagrama bez nagrywania krótkich wideo lub wrzucania zdjęć na 24 h. 

Jak usunąć konto na Instagramie? >>>

Instagram Stories bardzo ewoluowało od 2016 roku, a w tym czasie pojawił się szereg rozmaitych funkcji: od możliwości oznaczania innych użytkowników, przez dodawanie gifów po udostępnianie stories. Kilka lat temu twórcy aplikacji postanowili rozszerzyć ją o komunikator tak, aby użytkownicy mogli ze sobą rozmawiać nie tylko w komentarzach, ale w prywatnych wiadomościach. Tak powstał Direct Message, w naszym kraju znany większości jako DM, a najnowsza aktualizacja jest związana właśnie z nim!

Instagram Stories: wiadomości głosowe na Direct Message

Instagramowy komunikator służy do przesyłania zdjęć, wymieniania się wiadomościami, a influencerom ułatwia kontakt z fanami, którzy za pośrednictwem Direct Message mogą do nich napisać. Od kilku dni istnieje nowa funkcja, która umożliwia wysyłanie wiadomości głosowych. W pasku wpisywania wiadomości po prawej stronie widnieje ikona mikrofonu, wystarczy w nią kliknąć, aby stworzyć nagranie. Maksymalna długość może trwać do 1 minuty. Po pierwszych komentarzach użytkowników wnioskujemy, że wiadomości mają dobrą jakość. A Wy, przetestujecie nową funkcję Instagram Stories?