Najnowsza kolekcja Swarovski to spectrum koloru, który pozostaje znakiem rozpoznawczym ozdób. Jednak jest coś więcej, Collection II wznosi rolę kryształu i pozwala spojrzeć na niego w jego najczystszej formie, dając nam doskonałe w rozmiarze i charakterze elementy biżuterii. Collection II, tak samo jak pierwsza odsłona, jest przesiąknięta symboliką. Opowiada historię marki, ale również jest tym, co pozwala na uzewnętrznienie swojej osobowości - można tu znaleźć wzory klasyczne, punkowe, uroczo słodkie, uderzająco piękne… a także całą mnogość innych wariantów.

"Dzięki Collection II możemy jeszcze bardziej zagłębić się w świat cudów. Od bliższego przyjrzenia się muzom bohemy, przez estetykę designu sceny artystycznej Bauhausu, aż po bujną naturę pejzaży Klimta — snujemy opowieść o historii naszego austriackiego dziedzictwa, która odznacza się nowoczesnym charakterem. Dzięki temu każdy kryształowy element biżuterii staje się miniaturą naszego  świata". - Giovanna Engelbert

Kolekcja II 

Collection II powstała z estetyki Collection I, ale i została wzbogacona o całkowicie nowe projekty i rodziny. Co nowego znajduje się w kolekcji? Abunda, czyli prawdziwy cud techniki i dowód dziedzictwa światowej klasy rzemieślników. Znak rozpoznawczy tej rodziny to przebite kamienie jubilerskie. Dextera to ukłon w stronę geometrii. To połączenie metalowych elementów z precyzyjnie oszlifowanymi kryształami. Dzięki nim zabłyśniesz przy każdej okazji! Rodzina Imber to kwintesencja różnobarwnych metali i bogactwa faktur. Opadające niczym rosa kryształowe akcenty są wprost zachwycające. Stella to natomiast wyraziste elementy w kształcie gwiazd. Dla fanów i fanek rozgwieżdżonego nieba. 

Kontynuując koncepcję Collection I, druga kolekcja to zabawa kolorem, fakturą, rozmiarem, czego dowodem są rodziny Millenia, Gema, Harmonia oraz Curiosa. Boskie proporcje, połączenie matematyki i magii zobaczymy w znanej już rodzinie Chroma. Najsłodsza z rodzin, Dulcis przekształciła się w szeroką gamę produktów, od biżuterii po ozdoby do włosów. Odważny charakter, bogate kolory, niepowtarzalne formy – to nowości Lucent oraz Somnia. A konstelacje kryształów osadzone na smukłych metalowych szynach to opis rodziny Constella, która zachwyci i zjedna sobie jedną wielbicielkę współczesnej elegancji. 
Kolekcja dostępna jest na www.swarovski.com. A oprócz tego na Instagramie, w postaci cyfrowego pokazu stworzonego we współpracy z Mikaelem Janssonem.