Najnowsza kolekcja marki IKEA inspirowana jest skandynawską sztuką i tradycyjnym rzemiosłem, a także przełomową niegdyś ideą wnętrz przeznaczonych dla całej rodziny. Znajdziecie w niej meble, lampy, zastawy obiadowe i tekstylia zaprojektowane w taki sposób, aby bez problemu pasowały do każdej przestrzeni. 

„Kolekcja SÄLLSKAP czerpie inspirację ze skandynawskiej sztuki i tradycyjnego rzemiosła przełomu XIX i XX wieku. To kolekcja, która odwołuje się do tradycji, nie tracąc jednocześnie kontaktu ze współczesnym życiem” - mówi Mette Nissen, Dyrektor Kreatywny IKEA w Szwecji.

Meble z kolekcji "SÄLLSKAP" są mniejsze i wielofunkcyjne, co jest zaletą w przypadku bardziej kompaktowych przestrzeni. Głównym materiałem, z którego są wykonane jest lite drewno. 

„Sercem kolekcji SÄLLSKAP są tekstylia dla domu, inspirowane tradycyjnymi wzorami i technikami, takimi jak malowanie przy zastosowaniu techniki kleksów i techniki ikat”, mówi Mette Nissen.

„W XIX wieku malow anie w technice kleksów było niedrogim sposobem na stworzenie własnej tapety. To wzór, który pasuje zarówno do współczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrz”, mówi projektantka Maria Vinka.