Skyscanner specjalizuje się w wyszukiwaniu ofert na tanie loty - narzędzie zna każdy, kto poszukiwał w sieci okazyjnych cen przed podróżą. "Kiedy taniej" to unowocześnienie, które pozwoli nam podróżować jeszcze taniej. Mechanizm oparty jest na dogłębnej analizie danych z ostatnich dwóch lat i precyzyjnie wskazuje najtańszy miesiąc na lot w wybranym kierunku z pięciu głównych portów lotniczych w Polsce (czyli: warszawskie Okęcie, Lotnisko Gdańsk-Rębiechowo, Port lotniczy Kraków-Balice, Katowice-Pyrzowice oraz Port lotniczy Wrocław-Strachowice) oraz najlepszy moment na dokonanie rezerwacji. Dzięki temu na jednym bilecie można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Jeśli polowaliście kiedyś na tanie bilety w sieci, wiecie już, że pod uwagę należy wziąć kilka czynników. Pierwszy z nich, to termin poszukiwań. Niektóre loty warto rezerwować na ostatnią chwilę, inne lepiej kupić z wyprzedzeniem. Przy użyciu nowego narzędzia możemy zarezerwować bilety na 5 tygodni przed wylotem i zaoszczędzić w ten sposób 20 procent ceny! Ważny jest również wybór odpowiedniego miesiąca na podróż. Narzędzie “Kiedy taniej” precyzyjnie określa liczbę tygodni lub miesięcy przed planowanym urlopem, kiedy powinniśmy kupić bilet, by zapłacić za niego najmniej jak to możliwe.

Jak działa narzędzie? Po wybraniu Warszawy na miasto wylotu diagram rozwinie 15 najpopularniejszych wśród Polaków kierunków podróży, podpowie kiedy powinniśmy dokonać rezerwacji biletu oraz wskaże średnią cenę w danym miesiącu. W przypadku pozostałych czterech lotnisk, narzędzie wskaże 5 najbardziej rozchwytywanych kierunków. Lista 15 najpopularniejszych miast, które są ścisłą czołówką spośród w sumie 35, które najczęściej wybieramy na podróż uwzględnia między innymi Bangkok, Nowy Jork, Barcelonę, Lizbonę, Rzym i wiele innych.