Nowe seriale - White Lines

Gdy hiszpańska policja znajduje ciało pogrzebane na pustyni, siostra zaginionego przed laty młodego mężczyzny przyjeżdża na Ibizę, gdzie ostatnio był widziany jej brat. I zaczyna grzebać. Rozwikłanie zagadki nie będzie proste: przyjaciele z przeszłości, didżeje i imprezowicze po przejściach, sporo ukrywają, policja prowadzi śledztwo opieszale, a do tego za sznurki pociąga wpływowy mafijny klan. Kto i dlaczego zabił młodego, świetnie zapowiadającego się didżeja? Twórcą serialu White Lines jest Alex Pina, ten od Domu z papieru. Premiera już 15 maja na Netfliksie.

 

Najciekawsze premiery - Betty

„Gdy zaczynałam jeździć na desce, miałam to gdzieś. Już wtedy zdążyłam się przyzwyczaić, że jestem jedyną dziewczyną w drużynie” – mówiła Rachelle Vinberg z rozmowie z magazynem The Cut. Od dziecka ciągnęło ją do – ach te okropne stereotypy – mało dziewczęcych sportów jak football amerykański czy lacrosse. Gdy zaczynała jeździć na deskorolce, w skate parkach nie było innych dziewczyn. Pierwszą poznała przez YouTube’a, i to był początek dziewczyńskiej grupy skejterek, którą założyła i która zainspirowała reżyserkę Crystal Moselle do nakręcenia filmu Skejterka. Serial Betty rozwija historie opowiedziane w pełnym metrażu, a Vinberg gra Camille, liderkę grupy. Choć gra to pewnie za dużo powiedziane, bo to postać inspirowana jej życiem. Betty to lekki i zabawny, ale mądry serial o dziewczyńskiej przyjaźni, wolności, pasji. Fajnym chłopakom też polecam. Można oglądać na HBO Go.

 

Nowe seriale – co obejrzeć? Upload

Zaświaty all inclusive. Upload to krzyżówka mrocznego futuryzmu Black Mirror i abstrakcyjnego humoru The Good Place. Brzmi niedorzecznie? I dobrze, bo to serial tak zgrabnie żonglujący konwencjami, że nie da się jednoznacznie zaklasyfikować. W skrócie: jest 2033 rok, ludzie wciąż umierają, ale mogą się na tę okoliczność zabezpieczyć, wykupując upload do luksusowych zaświatów. Gdy młody programista ginie w wypadku, jego żyjąca dziewczyna uploaduje go właśnie do takiego raju. Tyle że dziewczyna jest bardzo dominująca i chorobliwie zazdrosna, a chłopak niebezpiecznie zbliża się do pracownicy działu obsługi klienta cyfrowego nieba. Science fiction, komedia, kryminał? Tak. Upload oglądaj w Amazon Prime Video.

Zobacz także:

 

Nowe seriale - To wiem na pewno

Miło nie będzie. Ta historia jest tak mroczna i trudna, że co bardziej wrażliwi mogą skończyć z zespołem stresu pourazowego. To wiem na pewno, limitowana seria oparta na książce o tym samym tytule, opowiada o traumatyzującej relacji dwóch braci bliźniaków, z których jeden cierpi na schizofrenię paranoidalną, a drugi próbuje wyciągnąć pierwszego z zakładu psychiatrycznego. Miło nie będzie, ale warto się poświęcić, chociażby dla Marka Ruffalo, który kapitalnie gra obu braci. Serial można oglądać na HBO Go.

 

Nowe seriale na Netflix - Siły kosmiczne

The Office w kosmosie? Twórca amerykańskiej wersji słynnego sitcomu o pracownikach biurowych Steve Carell napisał nowy serial, tym razem o pracownikach amerykańskich sił zbrojnych, którzy tworzą jego szóstą gałąź – tytułowe siły kosmiczne. Carell w roli generała i odznaczonego orderami pilota zarządza zespołem, którego zadaniem jest przejęcie pełnej władzy w kosmosie. Zapowiada się jeden z najlepszych seriali komediowych tego roku, zwłaszcza że Carellowi partnerują m.in. John Malkovich i Lisa Kudrow. Premiera Sił kosmicznych już 29 maja na Netfliksie.

 

Fajne filmy na kolejny weekend w domu. Co warto obejrzeć? >>>