Choć McDonald nie może narzekać na brak klientów mimo niezmiennego od lat menu, zdecydował się wprowadzić nowy produkt. Co to będzie? Dotychczas dla wegetarian jedyną opcją w sieciówce była sałatka, ale restauracja postanowiła szerzej odpowiedzieć na potrzeby tej rosnącej w siłę grupy konsumentów. W ten sposób do menu trafił Vegan Burger. Co jest w środku? Na oko kanapka przypomina klasycznego burgera, ale zamiast mięsa znajdziemy w niej kotlet sojowy, liść sałaty i trochę warzyw, wszystko okraszone cebulką i polane sosem McFeast.

Zła wiadomość jest taka, że póki co po bezmięsną kanapkę będzie można sięgnąć jedynie w wybranych restauracjach Finlandii i Szwecji, a akcja testowa trwa tylko do końca listopada. Ale obserwując ekscytację wielbicieli sieci, którzy wrzucają zdjęcia Vegan Burgera na Instagram, nabieramy pewności, że McDonald's zdecyduje się wprowadzić ją do menu na stałe we wszystkich restauracjach. Skusicie się?  

AKTUALIZACJA:

28 grudnia 2017 to historyczny dzień dla sieci McDonald's! Po miesiącach testów do sprzedaży trafiła kanapka McVegan. Póki co tylko w Finlandii i Szwecji.