Powracająca do korzeni Selena GomezBillie Eilish i Rosalía w hipnotyzującym (hiszpańskojęzycznym!) duecie, spektakularny debiut siedemnastoletniej Olivii Rodrigo oraz podbijający serca emocjonalnych nastolatków, wiralowy hit jej australijskiego rówieśnika, kryjącego się pod pseudonimem The Kid LAROI - tak w gigantycznym skrócie można podsumować to, co - moim zdaniem - działo się w pierwszych tygodniach 2021 roku w świecie muzyki pop (i nie tylko). No to po kolei.

Nowości muzyczne 2021: Selena Gomez - De Una Vez

Urodzona w Teksasie Selena Gomez nigdy nie odcinała się od swojego pochodzenia (w żyłach jej ojca płynie meksykańska krew), ale do tej pory raczej tylko symbolicznie znajdowało to odzwierciedlenie w jej twórczości. Aż do teraz. Wydany 14 stycznia utwór "De Una Vez" to jej pierwszy od niemal dekady hiszpańskojęzyczny singiel.

Jestem niezmiernie dumna ze swoich latynoskich korzeni. Możliwość ponownego zaśpiewania po hiszpańsku dała mi dużo mocy. "De Una Vez" to piękny hymn miłosny - mówi Selena o nowym kawałku.

Artystka połączyła siły z jednymi z najbardziej wpływowych latynoskich twórców. Za produkcję "De Una Vez" odpowiadają Tainy, Albert Hype, Jota Rsa oraz NEON16. To jednak nie wszystko. Selena zatrudniła także latynoskich reżyserów do klipu - duet Los Pérez, w skład którego wchodzą Tania Verduzco oraz Adrián Pérez.

Nowości muzyczne 2021: Billie Eilish, ROSALÍA - Lo Vas A Olvidar 

Pisząc o gorących premierach w języku hiszpańskim, nie można nie wspomnieć o "Lo Vas A Olvidar". Billie Eilish i Rosalía wydały ten wspólny singiel w ramach promocji specjalnego odcinka serialu "Euforia" (HGO GO). Co tu dużo pisać - ten utwór był z góry skazany na sukces. 

Nowości muzyczne 2021: Olivia Rodrigo - drivers license

Takiej furory nie zrobił nikt od czasu... wspomnianej wyżej Billie Eilish. Nazywany "emocjonalnym tsunami" pierwszy autorski singiel siedemnastoletniej Olivii Rodrigo wspina się na szczyty list przebojów na całym świecie, bije kolejne rekordy serwisów streamingowych, króluje na TikToku. Tym samym "drivers licence" od Olivii Ridrigo już w styczniu zapewnia sobie miano jednego z największych hitów 2021 roku. Zapamiętajcie jej nazwisko, bo o tej dziewczynie będzie coraz głośniej!

ZOBACZ: Olivia Rodrigo nową gwiazdą muzyki pop. Kim jest autorka hitu "drivers licence"?

Zobacz także:

Nowości muzyczne 2021: The Kid LAROI - WITHOUT YOU

Jeśli ten rok ma należeć do utalentowanych siedemnastolatków, to wszystko wskazuje na to, że obok Olivii Rodrigo będzie nim The Kid LAROI. Pochodzący z australijskiego Sydney raper i wokalista zyskał rozgłos za sprawą współpracy ze zmarłym w grudniu 2019 roku raperem Juice WRLD, a teraz zdobywa rzeszę nowych fanów dzięki piosenkom ze swojej wydanej niedawno płyty "F*CK LOVE (SAVAGE)", czyli rozszerzonej wersji pierwszego legalnego mixtape’u młodego artysty.

Furorę w sieci (w tym również na TikToku) robi zwłaszcza emocjonalny kawałek "Without You". Zobaczycie, ten dzieciak w tym roku jeszcze namiesza!

ZOBACZ TEŻ: 10 faktów o Billie Eilish, które sprawią, że pokochasz ją jeszcze bardziej