Premiera nowego modelu smartfona marki OPPO to jedna z pierwszych tak dużych premier technologicznych w dobie pandemii koronawirusa. Trudno się dziwić, że w związku z tym wszystkie oczy zwróciły się w ostatnich dniach w stronę zupełnie nowego telefonu tego globalnego producenta. Reno4 Pro 5G, Reno4 i Reno4 Lite to modele, które wedle producenta mają łączyć w sobie nieszablonowe wzornictwo i zaawansowane technologie. 

Przy okazji premiery nowej serii Reno4, OPPO przedstawiło także nowego ambasadora marki, którym został znany dziennikarz Marcin Prokop. Jak twierdzi sam zainteresowany, jego zamiłowanie do aktywnego trybu życia świetnie komponuje się z założeniem marki, by jej produkty potrafiły sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom.
 

„OPPO i mnie łączy to samo pozytywne podejście i przekonanie, że technologia ułatwia życie. Wierzymy, że smartfon powinien być czymś więcej niż zwykłym telefonem. Jego główną funkcją jest dziś także dotrzymywanie kroku użytkownikowi, rozumienie jego potrzeb i łączenie go ze światem zewnętrznym, słowem – silne wspieranie w każdym momencie życia” – skomentował Marcin Prokop.


fot. materiały prasowe


W linii nowych smartfonów Reno4 wyróżnia się model Reno4 Pro 5G. Smartfon został zaprojektowany tak, by jak najlepiej leżał w dłoni. Smartfon waży zaledwie 172 g, a zakrzywiony ekran 3D sprawia, że bez problemu można obsłużyć go jedną dłonią. W oczy rzuca się też wykończenie obudowy modelu Pro 5G, które w dotyku przypomina jedwab. Wzornictwo odwołuje się do motywu rozgwieżdżonej galaktyki, a materiał jest bardzo odporny na odciski palców i zarysowania.

Miłośnikom profesjonalnie wyglądających materiałów wideo z pewnością przypadnie do gustu ultraszeroki sensor IMX708, który świetnie nadaje się do nagrywania filmów po zmroku. To właśnie połączenie nowej technologii ze specjalnie zaprojektowanym algorytmem Wideo Ultra Night gwarantuje doskonałą jakość przy słabym oświetleniu. Na pokładzie smartfonu znajduje się także zestaw klasycznych filtrów wideo, ułatwiający obróbkę nagranych materiałów, a także aplikację Soloop, która pozwala stworzyć kinową produkcję wideo w zaledwie trzech kliknięciach: wystarczy wybrać pliki multimedialne, dodać szablon i dopasować muzykę w tle.
 

Zobacz także:

fot. materiały prasowe


Marka OPPO zadbała także, by ich nowy smartfon nigdy nie zaskoczył użytkownika brakiem energii. W modelu Reno4 Pro 5G zastosowano błyskawiczny system ładowania 65 W SuperVOOC 2.0, który pozwala w pełni zasilić baterię smartfona o pojemności 4000 mAh w zaledwie 36 minut. Wiecznie spóźnionym unikalny system ładowania umożliwi dostarczenie energii na 4 godziny działania urządzenia w ciągu zaledwie 5 minut podłączenia do prądu. Świetnym rozwiązaniem jest też nowy system dystrubucji energii do baterii, który sprawia, że nie ma potrzeby stosowania procesu dodatkowego chłodzenia w trakcie ładowania. Oznacza to, że użytkownik bez problemu naładuje telefon, oglądając jednocześnie filmy lub grając w gry. 
 

fot. materiały prasowe