Mówi się, że z biegiem czasu stajemy się coraz bardziej pewni siebie nazwajem, a ryzyko zdrady znacząco spada. W istocie jednak trudno o bardziej mylną opinię. Rutyna i odpuszczenie sobie działają bardzo na nasza niekorzyść, bo nawet najgorętsze uczucie słabnie, jeśli się o nie zadba. Statystyki wskazują, że z powodu zdrady rozpada się co 4 związek, a w 50% przypadków niewierność pozostaje przemilczana i nigdy nie wychodzi na jaw. Co może was zaniepokoić w zachowaniu partnera, nawet, gdy jesteście go bardziej pewne, niż samych siebie?

ZOBACZ TAKŻE: Masturbacja to dla Was tabu? Sprawdźcie, dlaczego warto to robić jak najczęściej >>>

Nieoczywiste sygnały zdrady - wasz związek zaczął się jako romans

To zawsze daje do myślenia. Dopóki wszystko jest dobrze, ta myśl jest skrzętnie spychana w najdalsze zakamarki świadomości, ale prędzej czy później wraca – najczęściej jako potwierdzenie tego, że to schemat, który lubi się powtarzać - ku przestrodze.

Zdrada w rodzinie partnera

Jeśli w jego rodzinie na zdradę jednego z rodziców przymykało się oko, znajdywało dla niej wymówkę obracając cała sytuacje w żart lub przeciwnie – przykrywano wszystko płaszczykiem akceptującego milczenia, istnieje wysokie ryzyko, że partner nieświadomie powieli taki wzorzec. Ale sytuacja nie jest przegrana - związek to rodzaj umowy miedzy partnerami, więc po prostu - dzielmy się obawami i ustalmy jasno reguły gry na początku.

Nieoczywiste sygnały zdrady - większa niż zwykle troska o własny wygląd

Mężczyźni rzadko sami z siebie zaczynają o siebie przesadnie dbać zwłaszcza, jeśli do tej pory te kwestie były im obojętne. I nie chodzi wcale o wielką metamorfozę, ale drobiazgi: zmiana perfum, których używa od lat, zakupy w sklepie, do którego wcześniej nigdy nie zaglądał czy zakup butów, o który nigdy byśmy go nie podejrzewały. 

ZOBACZ TAKŻE: Czym jest dla kobiet bezpieczny seks? Wyniki tych badań mogą was zaskoczyć! >>>

Nieoczywiste sygnały zdrady - partner staje się przesadnie krytyczny

Gdy w grę wchodzi narastające uczucie do drugiej osoby, nasze zalety w oczach partnera drastycznie maleją. W takim rankingu z definicji wypadniemy słabiej – to my jesteśmy tymi, które oczekują, egzekwują i zadają dużo niewygodnych pytań oczekując odpowiedzi.

Nieoczywiste sygnały zdrady - partner zaczyna przesadnie okazywać czułość

To także może wzbudzić podejrzenia. Jeśli wcześniej nie mogłyśmy doprosić się o całusa, a teraz nie możemy się opędzić od czułości,  być może jest coś, co partner chciałby tym gestem przykryć.

Nieoczywiste sygnały zdrady - partner ma wydatki, których nie umie wyjaśnić

To akurat klasyk, ale wcale nie taki łatwy do wytropienia. Jeśli dysponujecie odrębnymi kontami, rozpracowanie tego mechanizmu może zająć wam trochę czasu, a ten działa tutaj na naszą niekorzyść. Odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jak większe sumy zostały skonsumowane mogą nastręczyć kłopotów, więc najczęstszy scenariusz to po prostu możliwie długie wykręcanie się od konkretnej odpowiedzi.   

Nieoczywiste sygnały zdrady - on wspomina o nowych znajomych spoza waszego wspólnego grona, których nigdy nie ma okazji ci przestawić

Albo zaczyna nalegać na wizyty w miejscu, do którego nigdy nie chodziliście, choć nie umie tego logicznie wytłumaczyć. Gdy w końcu dojdzie do spotkania, może okazać się, że nie ma czego ratować, więc warto taki komunikat potraktować poważnie.

Nieoczywiste sygnały zdrady - napady nieuzasadnionej złości

Nie chodzi tylko o to, że gdy w grę wchodzi inne uczucie, partner ma tendencje do tego, żeby plątac się w zeznaniach. Powiedział nam już to czy tylko chciał powiedzieć? – nasze zdziwienie w razie niespójności może spotkać się z nieuzasadnionym i nieadekwatnym do pytania atakiem furii – nikt nie lubi być przyłapany na kłamstwie, a w myśl zasady, że najlepszą obrona jest atak i w geście desperacji zdradzający partner może reagować waśnie w taki sposób.

ZOBACZ TAKŻE: Odkryto, jaka różnica wieku między partnerami najlepiej wróży! >>>