Tłem dla kolekcji biżuterii Ani Kruk często stają się ważne tematy społeczne. Sama biżuteria natomiast staje się tłem dla osobowości noszących ją osób. Jakiś czas temu pisaliśmy o kampanii skupionej wokół tematu miłości. Jeden z rozdziałów pod hasłem selflove, a inny sisterhood pokazywał coś więcej niż kolejne błyskotki. Wraz z pojawianiem się nowej kolekcji nie mogło zatem zabraknąć kolejnego tematu, z którym warto się rozprawić raz na zawsze. Tym razem przełamywanie stereotypów i wyjście poza utarte schematy miało bardzo bliski związek z biżuterią samą w sobie. Nowa kampania Ania to bowiem opowieść unisex, która niesie konkretny przekaz – biżuteria nie ma płci, nie generalizuje i nie ogranicza. Projektantka i cała marka dały jasny sygnał, że wybierane przez nas modele muszą sprawiać, że dobrze się czujemy, mają nam dawać szansę, żeby się wyrazić, a nie nas ograniczać. Najprościej podsumowując rzuciły rękawicę i ruszyły do walki z patriarchatem, który krzywdzi obie strony.

Nowa kampania Ania Kruk – Unisex

Ania Kruk w tym sezonie daje jasny przekaz, że za piękną biżuterią za każdym razem może iść dodatkowe przesłanie. Tym razem nowe naszyjniki, bransoletki i sygnety mają pokazywać, że podział biżuterii na damską i męską nie ma większego sensu. Zamiast zastanawiać się przed zakupem, co wypada, a co nie, lepiej odpowiedzieć sobie na zupełnie inne pytanie – co mi się podoba. Właśnie to podkreśla kolekcja Unisex. Specjalnie zawarto w niej neutralne modele, które pokazują, że łańcuszkowi czy obrączce ciężko w ogóle przypisać płeć.

Nowości od Ani Kruk mogą stać się ozdobą dla każdej osoby i pozwolić na wyrażanie własnych przekonań oraz wartości. Istotny jest też akcent na to, że w dzisiejszym świecie patriarchat ujmuje nie tylko kobietom, ale również mężczyznom, bo przyjęto błędne schematy, które narzucają, jak ma być odbierana płeć. Marka Ania Kruk chce wspierać oraz dać swoim odbiorcom możliwość wyboru i możliwość bycia sobą. Tworzy przestrzeń bez granic, nie narzuca, a podkreśla różnorodność.

Nowa kolekcja Ania Kruk – Unisex

Nowa kolekcja Ania Kruk Unisex to linia biżuterii, która przede wszystkim ma pokazywać, że nie musimy zmieniać się pod presją otoczenia. Nie musimy kogoś udawać. Nie musimy rezygnować z tego, co nam się podoba. Zamiast ograniczeń, które są na nas zewsząd nakładane, daje nam błyskotki, które są światełkiem w tunelu i zapowiedzią wielkich zmian. Być może już wkrótce tego typu inicjatywy nie będą konieczne, a kolekcje Ani Kruk w całości będą przyjmowane jako propozycje dla każdego. Zanim to jednak nastąpi, minie jeszcze trochę czasu. Nadzieja na zupełnie inny świat tym razem została zamknięta w prostych łańcuszkach na nadgarstek lub szyję, a także w grubych obrączkach i uniwersalnych sygnetach. Dzięki temu w nowej kolekcji każdy może znaleźć coś dla siebie. Nawet jeżeli wciąż nie żyje w świecie idealnym, gdzie po prostu każdy z nas może być sobą.

Inne polskie marki również posiadają biżuterię, która może podobać się każdemu niezależnie od płci.