„Obsesja Eve” będzie miała spin-off

Jak donosi „Deadline”, trwają prace nad spin-offem wielkiego przeboju HBO Max „Obsesja Eve”. Serial wyprodukowany przez BBC America, luźno oparty na serii powieści Luke'a Jenningsa, opowiada o socjopatycznej zabójczyni Vilanelle (Jodie Comer), której schwytanie staje się obsesją agentki brytyjskiego wywiadu Eve (Sandra Oh).

Produkcja, która zadebiutowała w 2018 roku, z miejsca stała się megahitem, przynosząc międzynarodową sławę tej pierwszej i utwierdzając pozycję na firmamencie aktorskich gwiazd tej drugiej. Za rolę Villanelle Jodie Comer została nagrodzona Emmy. Za kreację Eve Sandra Oh dostała natomiast Złoty Glob, a w 2019 roku uplasowała się na liście 100 najbardziej wpływowych osób magazynu „Time”. 

Nie do końca zdrową (ujmując to delikatnie) zabawę w kotka i myszkę pomiędzy paniami pokochały miliony. Nic więc dziwnego, że wiadomość o zakończeniu serialu na 4. sezonie (emitowanym właśnie w Stanach Zjednoczonych),  zasmuciła rzesze widzek i widzów. Ale worry not! W odpowiedzi na zapotrzebowanie produkcja spieszy ze spin-offem. Jego główną bohaterką ma być – trzymajcie się krzeseł? – Carolyn Martens, którą w „Obsesji Eve” zagrała Fiona Shaw. 

fot. materiały HBO

Prequel „Obsesji Eve” opowie o przeszłości szpiegini

„Deadline” podaje, że nowa produkcja pomyślana została jako prequel, będzie zatem opowiadać o przeszłości szpiegini MI6,. Wraz z rozwojem akcji poznamy drogę, jaką enigmatyczna i bezlitosna Carol przebyła, by dostać się na szczyt. Zobaczymy ją w czasach młodości, gdy rozpoczynała pracę w roli szpiegini i współpracowała ze Związkiem Radzieckim. Niewykluczone, że dowiemy się również prawdy na temat tego, czy działająca przed laty pod pseudonimem Janice kobieta faktycznie miała swój udział w tworzeniu Dwunastki.

Spin-off, który nie ma jeszcze tytułu, ma być wspólnym dziełem AMC Networks, BBC America i Sid Gentle Films LTd. Informacja jest na razie nieoficjalna. Zgodnie z doniesieniami projekt jest we wczesnej fazie rozwoju i nie ma jeszcze zamówienia. Jest zatem za wcześnie, by mówić o obsadzie nowej serii czy o przybliżonej dacie premiery. Jak tylko coś się zmieni, będziemy was na bieżąco informować.

--

Zobacz także:

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.