Klasyczny pierścionek z kamiennym oczkiem, łańcuszek na szyję, bransoletka z koralików – kiedy myślimy o biżuterii, to przed oczami często pojawiają nam się te najpopularniejsze modele. Na nich jednak nie koniec. Projektanci i projektantki biżuterii stale udowadniają, że granice są po to, żeby je przekraczać i serwują nam zupełnie nowe propozycje. Ich wizje często są dalekie od standardowych wzorów, do których już przywykliśmy. Z tego powodu wybór oryginalnej biżuterii w zaskakującym kształcie może od razu wywołać lawinę komentarzy i komplementów. Jeżeli szukasz naszyjników, kolczyków, bransoletek, pierścionków i broszek, które od razu przyciągną wzrok i po prostu nie będą mogły być niezauważone, to poniżej przygotowaliśmy aż 7 różnych kierunków, które możesz obrać podczas poszukiwań tych idealnych. Intrygujący kształt to nie wszystko. Z jego pomocą możesz zademonstrować swoje poglądy lub przedstawić innym swoją pasję. Dodatkowo dla każdego ten sam wzór może znaczyć coś zupełnie innego.

Biżuteria w kształcie muszli

Biżuteria z muszelkami to jeden z suwenirów, które można przywieźć znad morza. W ozdobach, które nosimy mogą pojawić się jednak nie tylko te naturalne przerobione na koraliki naszyjników lub zdobiące pierścionki lub inne modele. Jedna z polskich projektantek biżuterii postanowiła wziąć na warsztat ten budzący wakacyjne skojarzenia kształt i stworzyć go na nowo, ale tym razem z metalu. W efekcie powstały niezwykłe naszyjniki ze złotymi muszlami, pasujące do nich kolczyki i inne ozdoby, które nie tylko mogą dopełnić stylizację, ale także podkreślić nasze zamiłowanie do morza lub podróży.

Biżuteria w kształcie części ciała

Artyści stale odczarowują tabu związane z kobiecym ciałem. Jasno podkreślają, że każda z nas jest inna i w swojej niezwykłości piękna. Widać to dzięki różnym przedmiotom. Wcześniej pisaliśmy już, że sztuka jest kobietą i przedstawiliśmy niezwykłe wazony, świeczki i inne elementy do dekorowania wnętrz. Elementami ciała możemy jednak zdobić nie tylko mieszkania, ale także nas samych. Kolekcja biżuterii zatytułowana „Body” najlepiej to pokazuje.

Zawieszki w kształcie kobiety, piny z piersią, a także palce, zęby, nogi i inne elementy, z których się składamy, mogą nam towarzyszyć także za sprawą biżuterii. Dodatkowo każdy z nich może coś manifestować. A co to będzie, zależy tylko od ciebie.

Biżuteria w kształcie kwiatów

Ulotność kwiatów sprawia, że artyści chcą dla nas stworzyć ich nieśmiertelne wersje. Widać to chociażby na przykładzie sztucznych kwiatów wykonywanych z papieru, materiału, ceramiki i innych tworzyw. Te do wazonu nie są jednak jedynymi, które nigdy nie zwiędną. Inną opcję dostarczają nam projektanci i projektantki biżuterii. Ich metalowe wersje niezapominajek, bratków i innych kwiatów sprawiają, że zawsze możemy je mieć przy sobie. Dzięki takim ozdobom ich widok będzie towarzyszył nam o każdej porze roku. Pozostaje tylko wybór konkretnej odmiany. W końcu każdy ma swoje ulubione.

Biżuteria w kształcie owadów

Niektórzy się ich boją, a inni patrzą na nie z podziwem. Z tego powodu jedno jest pewne owady i pajęczaki w biżuterii nie mogą pozostać obojętne. Polska projektantka biżuterii poświęciła sporo uwagi wielu z nich. Szczególne miejsce należy się jednak pszczołom, dzięki którym żyjemy. Kolczyki lub naszyjnik z tym pracowitym owadem mogą przypaść do gustu zatem nie tylko osobom, które po prostu lubią je oglądać. Taka biżuteria może być też manifestem dotyczącym ekologii i szacunku dla stworzeń, bez których nas też by nie było.

Biżuteria w kształcie liści

Proekologiczne podejście można demonstrować nie tylko biżuterią z owadami. Nasze zamiłowanie do przyrody i fascynację naturą wyrazi też biżuteria w kształcie liści. Polska projektantka biżuterii na warsztat wzięła paproć. Ta ma swoje znaczenie w kulturze ludowej. Niegdyś wierzono, że jej liście chronią przed złymi mocami i przynoszą szczęście. Jeżeli szukasz zatem amuletu, który zawsze będzie przy tobie, to taka biżuteria sprawdzi się idealnie. Ochroni przed złem i sprowadzi dobro.

Zobacz także:

Biżuteria w kształcie gałązek igliwia

Paproć nie jest jedyną rośliną, którą można mieć przy sobie, żeby odgonić nieszczęścia i przyciągnąć to, co jest dobre. Innym amuletem może stać się biżuteria z żywotnikiem, który bardziej znamy jako tuję. Zgodnie z nazwą ta roślina jest utożsamiana z długowiecznością, a także ze szczęściem. Kiedy pojawia się w snach to dobrze wróży trwałości związku. Być może ty widzisz w niej coś jeszcze innego. Naszyjniki, kolczyki i inna biżuteria z jej złotymi igłami z pewnością mogą działać na wyobraźnię.

Biżuteria w kształcie zwierząt

Fascynować mogą nas także zwierzęta. Zresztą projektantów i projektantki biżuterii też. Dlatego znalezienie zawieszki z motylem, misiem, psem lub nawet konikiem morskim nie powinno stworzyć większego problemu. Powodów dla wyboru konkretnego modelu może być całe morze. Przez wzgląd na najlepszego przyjaciela, ulubioną zabawkę z dzieciństwa lub po prostu niezwykłe uczucia, które wywołuje w nas widok konkretnego stworzenia.