Czasami fabuła najpopularniejszych seriali ma szansę stać się rzeczywistością. Na przykład faniBreaking Badmają niepowtarzalną okazję spotkać się z serialowym Waltem i Jesse'em w ich kultowym RV i gotować... może niekoniecznie to, co bohaterowie grani przez Bryana Cranstona i Aarona Paula, ale przynajmniej w podobnych okolicznościach. A wszystko to z okazji 10. rocznicy jednego z najbardziej kultowych seriali w historii. Z kolei miłośnicy innego, równie słynnego obrazu, jakim jest Gra o tron, mogą zamieszkać w jednym z serialowych zamków. Co więcej, mogą mieć go na własność!

ZOBACZ TAKŻE: „Gra o Tron” 8: wiemy, kiedy odbędzie się premiera ostatniego sezonu

Jak to możliwe? Otóż mieszczący się w Irlandii Północnej kompleks Gosford Castle, znany fanom hitowej produkcji HBO jako zamek Riverrun, siedziba rodu Tullych, został wystawiony na sprzedaż. Wzniesiony w XIX wieku przez dla brytyjskiego arystokraty Archibalda Achesona gmach to projekt pochodzącego z Londynu architekta Thomasa Hoppera. Zamieszkiwany był do 1921 roku, a podczas II wojny światowej przebywało w nim wojsko. Służył on także jako więzienie dla jeńców wojennych, a od 1983 roku przekształcono go w hotel. 

Obecnie Gosford Castle czeka na nowego nabywcę, który do dyspozycji będzie miał 15 sypialni, 10 łazienek oraz tyle samo pokoi gościnnych. Oprócz tego przyszli mieszkańcy tego obiektu zyskają ogromny ogród, który podobnie jak wnętrza, będzie wymagał odświeżenia. Aby to wszystko mogło się zadziać, zainteresowany kupnem musi wyłożyć 500 tysięcy funtów, czyli 2,5 miliona złotych. Ale jesteśmy przekonani, że wśród dysponujących takimi pieniędzmi osób, na pewno znajdą się fani Gry o tron. 

ZOBACZ TAKŻE: Jest pierwsza zapowiedź „Stranger Things 3”! Oszalejecie na jej punkcie