Glamour wierzy w ideę zrównoważonej mody. Zależy nam, by niechciane już przez nas ubrania posłużyły innym. Nie wyrzucamy! Nadajemy im drugi bieg! I tak jak już wcześniej łączymy siły z H&M, globalną marką, która od lat działa w temacie ekologii i świadomie włącza się w proces troski o planetę, oferują przyjazne jej produkty. I, podobnie jak my, zachęca do tego, by dać ubraniom nowe życie. Dlaczego właśnie H&M?

Marka, jako pierwsza wśród dużych marek odzieżowych, wprowadziła globalny Program Recyklingu Tekstyliów. Inicjatywa działa we wszystkich sklepach H&M. Polega na tym, że do specjalnych pojemników można przynieść niechciane ubrania i tekstylia domowe .Nie ma znaczenia marka produktu, jego stan, kolor czy rodzaj tkaniny. W ten sposób nieużywane już rzeczy dostają drugie życie.Coraz większą też część kolekcji można kupić w H&M w sekcji Concious (oznaczone zieloną metką)– to są produkty, które mają w składzie co najmniej 50% bardziej przyjaznych materiałów, takich jak bawełna organiczna czy poliester z recyklingu. Jedynym wyjątkiem jest bawełna z recyklingu, której udział przez wzgląd na jakość końcową nie może przekraczać 20%. Co więcej, na stronie marki (H&M Take Care | H&M PL (hm.com) znajdziemy też wiele cennych porad jak dbać o tkaniny, jak usuwać z nich plamy, jak prasować len i bawełnę, czy jak sprytnie zakryć plamę zabawną naszywką. To się nazywa dopiero #lesswaste!

Jeśli idea zrównoważonej mody jest Ci bliska zapraszamy 10 października, między 12.00 a 17.00, do Elektrowni Powiśle na poziom -1 na prawdziwe ekologiczne łowy. Tego dnia swoje szafy wyprzedawać będą, inluencerzy, modelki, redaktorki i stylistki Glamour. Na miejscu spotkacie na przykład Jessicę Mercedes i Natalię Kopiszkę. W to niezwykłe wydarzenie od pierwszych edycji angażują się fantastyczne osoby, które łączy pasja do mody w duchu #lesswaste.

Złap zatem niesamowitą okazję, by uzupełnić garderobę i kupić super ubrania z drugiej ręki od osób, które lubisz. To też okazja by je poznać i pogadać zarówno o  ubraniach jak i o zrównoważonej przyszłości mody. Poprzednie edycje przyciągnęły mnóstwo chętnych, więc w tym roku nie może Was zabraknąć.

Zapraszamy! Bądźcie tam z nami i wspólnie ratujmy planetę nie porzucając dobrego stylu!

Więcej informacji znajdziecie TUTAJa także na social mediach Glamour i H&M.

Do zobaczenia w niedzielę 10 października, 12.00-17.00, w Elektrowni Powiśle!

Zobacz także:

#lesswaste #hmmember #hm #glamour