Pierwsza wspólna okładka Kylie Jenner i Travisa Scotta dla magazynu GQ wywołała sporo emocji. Nie tylko ze względu na to, że para rzadko pokazuje się razem i pozuje do zdjęć. Zdjęcie, jakie pojawiło się na pierwszej stronie międzynarodowego tytułu jest zmysłowe, ale też bardzo odważne. Travis w eleganckim garniturze od Diora przytula półnagą Kylie, która ma na sobie wycięte body. Celebrycka para udzieliła również obszernego wywiadu o początkach swojego związku, wychowaniu Stormi oraz klanie Kardashian-Jenner. Wzięli też udział w Q&A, w którym Travis odpowiada na pytania Kylie. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj >>>.

Kylie Jenner i Travis Scott na okładce „GQ” to plagiat zdjęcia Jane Birkin i Serge'a Gainsbourga?

Oprócz głosów dotyczących tego, że okładka Kylie i Travisa jest hot, pojawiły się głosy o tym, że zdjęcie jest kopią fotografii słynnej pary. Chodzi o sesję, którą wykonał Helmut Newton, a sfotografował na niej power couple lat 70., czyli brytyjską aktorkę i piosenkarkę oraz ikonę mody, Jane Birkin i Serge'a Gainsbourga, francuskiego kompozytora, którzy byli parą przez 13 lat, a rozstali się w 1980 roku. Zdjęcie zrobione w 1978 roku do złudzenia przypomina to Kylie i Travisa na okładce magazynu GQ. Możecie zobaczyć je na instagramowym koncie @diet_prada tutaj >>>. Nie tylko okładka nawiązuje do wspólnych zdjęć Birkin i Gainsbourga. Dwa zdjęcia z sesji również: to, na którym Travis trzyma nogę Kylie (nie tylko poza, ale również stylizacje są identyczne) oraz z rozwianymi włosami Jennerki.

Podejrzewamy jednak, że nie jest to plagiat, a inspiracja i celowe nawiązanie do jednej z najsłynniejszych par tamtych czasów. Wielu fanów doszukało się nawet podobieństw między Jennerką a Birkin. Obie urodziły córki w bardzo młodym wieku, spotkały swoich partnerów krótko po rozstaniu z poprzednimi (Kylie po 2 latach z raperem Tygą, natomiast Jane rozwiodła się z kompozytorem John'em Barry'm po 3 latach małżeństwa) i szybko założyły rodziny. A Wy, co myślicie o tej całej sytuacji? Według Was okładka magazynu GQ z Kylie Jenner i Travisem Scottem jest plagiatem?