Nie ma się co oszukiwać - okulary przeciwsłoneczne to totalny must have na lato. Nie można zapomnieć o nich podczas wakacyjnych wyjazdów w gorące, egzotyczne kraje, ale również zostając w Polsce warto zadbać o swoje oczy i zainwestować w parę albo nawet kilka par! W tym sezonie najmodniejsze są zdecydowanie wąskie oprawki oraz retro kocie oczy, ale mimo to, warto pamiętać, że nie wszystkim pasuje taki kształt. Dobór odpowiednich okularów to czasem bardzo problematyczna kwestia, dlatego podpowiadamy, jakie oprawki wybrać.

ZOBACZ TAKŻE: Najmodniejsze jednoczęściowe kostiumy kąpielowe na lato 2018

Jak dobrać odpowiednie okulary do kształtu twarzy?

Twarz trójkątna

Osobom o takim kształcie twarzy poleca się okulary o wąskich, mocno zaznaczonych oprawkach. Trójkątna twarz to pewnego rodzaju przyzwolenie na zakup najmodniejszych w tym sezonie soczewek. My jesteśmy fankami szczególnie tych z białych ze Stradivariusa za jedyne 49,90!

Twarz okrągła

Jeżeli twarz jest okrągła, to nie powinno jej się dodatkowo zaokrąglać okularami. Właśnie dlatego, w tym przypadku najlepiej sprawdzą się prostokątne oprawki o wyraźnie zarysowanych bokach. Dzięki temu, twarz będzie wyglądać szczuplej.

Twarz kwadratowa

Tutaj warto zainwestować w modele o zaokrąglonych oprawkach. Osoby o kwadratowej twarzy spokojnie mogą zaszaleć z (na ogół problematycznymi) okrągłymi okularami – na pewno będą w nich dobrze wyglądać!

Twarz owalna

Mieć taki kształt twarzy to prawdziwe szczęście. W tym przypadku dobór okularów jest dość prosty, ponieważ większość oprawek po prostu wygląda dobrze na owalnej twarzy. Jedyna rzecz, o której powinno się pamiętać, to żeby nie były one szersze od buzi.

ZOBACZ TAKŻE: Torebki w rozmiarze XS, dzięki którym będziesz wyglądać jak bywalczyni fashion weeków

Oczywiście, mimo wszystkich zasad dotyczących doboru odpowiednich okularów, należy kierować się też własnymi upodobaniami i swoim stylem. Jeżeli czujemy się w czymś komfortowo, to automatycznie wyglądamy w tym lepiej. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewne decyzji, którą podjęłyśmy, to zawsze można zapytać o radę kogoś zaufanego - mamę, siostrę, przyjaciółkę, czy obsługę w sklepie - na pewno pomogą!