Olivier Rousteing, dyrektor artystyczny francuskiego domu mody Balmain po raz pierwszy w swojej karierze podjął się wyzwania zaprojektowania kostiumów dla tancerzy baletowych. Projektant pochwalił się właśnie zdjęciami kolekcji dla Paris Opera Ballet. Projekty powstały specjalnie na zamówienie choreografa Sébastiena Bertauda do spektaklu zatytułowanego Renaissance - 27 minutowe przedstawienie z 22 tancerzami na scenie, głównie z tancerkami. 

Bertaud od samego początku kariery Oliviera w barwach Balmain był zachwycony jego strategią unowocześnienia domu mody i pokazania go od zupełnie nowej strony. On sam wielokrotnie implementował podoby zabieg w swoje przedstawienia. Ta współpraca od początku skazana była na sukces. Na pierwszych zdjęciach prezentujących kolekcję zobaczycie głównie francuskiego projektanta i choreografa, a także tancerzy paryskiej opery baletowej w błyszczących trykotach i perłowych kostiumach. Przeglądając zdjęcia nie ma cienia wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za te projekty. Olivier Rousteing w barwach Balmain zdołał już wypracować swój charakterystyczny styl.

Marynarki w kolorze ciepłego beżu (jeden z ulubionych kolorów Oliviera), mnóstwo pereł, koralików i cekinów sprawiają wrażenie, że tancerze mają na sobie prawdziwe dzieła sztuki. Kostiumy zostały zaprojektowane z dokładnością do każdego detalu - w końcu inspiracją dla Francuza były jaja carskie zwane Fabergé. 

Francuscy projektanci od lat współpracują z francuską Operą Narodową projektując dla niej kostiumy. Wśród nich między innymi Coco Chanel, Yves Saint Laurent, Christian Lacroix, a także Pierre Balmain.