Omenaa Mensah od kilkunastu lat pracuje przed kamerą. Jej doświadczenie zawodowe pozwoliło prezenterce na poświęcenie się kolejnej pasji jaką jest działalność charytatywna. Jak sama mówi, swoją rozpoznawalność mogła przełożyć na zrobienie czegoś dobrego, a prowadzenie fundacji jest jak prowadzenie biznesu.

Omenaa Mensah o tolerancji w Polsce

Mało kto tak jak Omenaa zaznał nietolerancji, która nadal jest stałym elementem polskiego krajobrazu. Prezenterka w szczerym wywiadzie z Sandrą Hajduk wyznała, że aktualna sytuacja w kraju napawa ją lękiem o przyszłość:

Jestem w szoku po mojej ostatniej rozmowie z córką. Dowiedziałam się, że jej kolega, który jest homoseksualistą, regularnie w Warszawie jest szkalowany, bity. To się dzieje w dużym mieście. To jest dla mnie coś niesmacznego, oburzającego, jak w XXI wieku w stolicy europejskiej może dziać się coś takiego i nikt z tym nic nie robi - mówi nam. (...) Cofam słowa o tym, że w naszym kraju jest lepiej jeśli chodzi o tolerancję. Strasznie się boję o to, że nikt nie zadba o mniejszości. (...) To ogromne zadanie dla pierwszej damy, więc jeśli nasza szanowna pierwsza dama nie weźmie się w końcu za tego typu problemy społeczne, to przykro mi, że będziemy mieć taki kraj jaki mamy.

Dziennikarka widzi pewne konkretne rozwiązanie dla zaistniałej sytuacji:

Całkowite oddzielenie Kościoła od państwa. Niech to będzie dla każdego prywatną sprawą, w jakiego Boga wierzy. Myślę, że to wiele by poprawiło (...) Ja mam straszny żal do polskich księży, że nie wykorzystują ambony, by mówić, że naprawdę wszyscy jesteśmy dziećmi Boga: niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry i skąd jesteśmy. Pamiętam mojego tatę, który jest bardzo wierzący - przyjechał na studia, był biedny i pierwsze noce spędził w kościele. Nie wiem, czy dzisiaj homoseksualista otrzymałby taką pomoc w kościele - wyznaje.

Omenaa Mensah szykuje nowy program

Omenaa zaznaczyła, że doświadczenie telewizyjne dało jej ważną lekcję, którą przekłada również na życie prywatne. Wyznała nam też, o czym będzie jej najnowszy program na antenie TVN-u:

Lata pracy w telewizji nauczyły mnie terminowego docierania na spotkania i pokory. Nawet kiedy wydaje nam się, że czegoś byśmy chcieli, to wcale nie znaczy, że jest to dla nas zarezerwowane. O pewne rzeczy trzeba długo walczyć. Nie wszystkim musimy się podobać - podkreśla.

Wytrwałość popłaciła, bo Mensah przygotowuje aktualnie swój autorski program związany z jej pasją - architekturą:

Zobacz także:

To było moje marzenie, ale wiedziałam, że muszę odczekać swoją kolejkę w TVN-ie - zdradza. Domami zajmuję się od wielu lat. Udało mi się odpalić jeden sezon programu o luksusowych domach, a teraz przeniosłam cały ten projekt w innej odsłonie do naszej stacji matki - mówi. To będzie coś niebywałego. Chcę pokazać, jak świetnych architektów mamy w naszym kraju, jak nietypowe rozwiązania technologiczne są tam wdrożone.