Drugi dzień Open’er Festival 2018 był pierwszym, który się wyprzedał. Rekordowa edycja pod względem sprzedanych biletów nie ma sobie równych także, jeśli chodzi o ilość zagranicznych gwiazd. Z ekscytacją wspominamy to, co działo się wczoraj na lotnisku Kosakowo-Gdynia. Mimo tego, że było chłodniej niż poprzedniego dnia, czwartkowy line-up zapewnił gorącą atmosferę. Sprawdźcie poniżej naszą relację oraz zdjęcia z koncertów!

Open’er 2018 Festival: dzień 1. za nami! Arctic Monkeys na scenie, Nick Cave wśród publiczności i wielka impreza Migos! >>>

Open’er 2018: polska reprezentacja na Main Stage

Występy na głównej scenie festiwalu to nie tylko zagraniczni artyści. Drugiego dnia odbyło się aż 5 koncertów na Main Stage, w tym dwa polskich wykonawców. Publiczność rozgrzał Rasmentalism, wykonując zarówno piosenki z najnowszej płyty Tango, jak i starsze numery. Przed godziną 20.00 dla openerowskiej publiczności zagrał Organek, dając pełne energii show.

Depeche Mode największą gwiazdą Open’era 2018

Fanów Depeche Mode z łatwością można wyłowić z tłumu, a Ci najwierniejsi, których zespół ma naprawdę dużo, stali pod sceną od godzin popołudniowych, czekając na koncert. Tylko w tym roku Dave Gahan z zespołem zagrali w Polsce 4 razy, a rodzima publiczność wciąż nie ma dość. Ze sceny rozbrzmiały utwory z ostatnich płyt zespołu. Dopiero podczas bisów Depeche Mode wykonali największe przeboje takie jak Personal Jesus, Enjoy the Silence i World In My Eyes.

Nawet jeżeli nie jesteście fanami Depeche Mode, warto wybrać się na ich koncert, który jest ciekawym widowiskiem i nie sposób szybko go zapomnieć.

Arctic Monkeys zachwycili na Open’er Festival 2018! >>>

Koncerty na Main Stage zakończył występ Massive Attack. Zespół z Bristolu, mocno zakorzeniony w trip hopie, odniósł się do obecnej sytuacji politycznej i społecznej na świecie. Podczas pierwszego utworu na telebimie pojawiły się takie napisy jak: Czym jest altruizm lub Po co żyjemy. A następnie przegląd nagłówków z gazet przy piosence Interia Creeps. Nie zabrakło również partii politycznych i nazw wielkich koncernów. Całość, muzycznie i wizualnie, momentami wzbudzała niepokój, ale było też nastrojowo. Kto bawił się razem z nami na drugim dniu Open’er Festival 2018?