To jedno z największych muzycznych wydarzeń w naszym kraju, które co roku przyciąga tysiące osób nie tylko z Polski, ale z całej Europy. 18. edycja festiwalu Open'er 2019 odbędzie się jak zwykle na początku lipca w terminie 3.07-6.07.2019 na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Bilety są w sprzedaży już od miesiąca, ale dopiero teraz poznaliśmy pierwszych wykonawców. Kto zagra na Open'er Festival 2019? Zapowiada się kolejny weekend pełen emocji, wrażeń i przede wszystkim muzyki na najwyższym poziomie!

Open'er Festival 2019 – Travis Scott pierwszym headlinerem festiwalu

Ku uciesze zapewne wielu fanów Travisa Scotta, których w Polsce nie brakuje, raper został pierwszą gwiazdą Open'er Festival 2019. Raper zagra pierwszego dnia festiwalu, a jego koncert odbędzie się na Main Stage'u, najpewniej w godzinach wieczornych. 26-latek wydał w tym roku album Astroworld, który wspiął się na szczyty list przebojów, sprzedając się w Stanach Zjednoczonych w ponad 500 milionowym nakładzie. Na płycie gościnnie pojawili się m.in. Drake, John Mayer i Kevin Parker z zespołu Tame Impala. Partner Kylie Jenner i tata małej Stormi odwiedził nasz kraj w 2017 roku, występując na Kraków Live Festival. Podejrzewamy, że koncert Travisa Scotta na Open'er Festival 2019 ma szansę przejść do historii jako jeden z najlepszych! Już nie możemy się doczekać.

Taconafide na Open'er Festival 2018: tłumy na ostatnim wspólnym koncercie Taco Hemingway'a i Quebonafide >>>

The 1975 i Greta Van Fleet na Open'er Festival 2019

Organizatorzy każdego roku dbają o to, aby każdy fan muzyki znalazł na Open'erze coś dla siebie. Oprócz ogłoszenia o headlinerze, ujawnili również dwa zespoły, które pojawią się na przyszłorocznej edycji festiwalu. Polskę odwiedzą Brytyjczycy z The 1975, wykonujący muzykę z pogranicza elektronicznego popu i indie rock'a. Zaledwie wczoraj wypuścili nowy utwór Sincerity Is Scary z nadchodzącej płyty, która ukaże się już 30 listopada. Nie zabraknie także czegoś dla miłośników mocniejszych brzmień. Podczas Open'er Festival 2019 zagrają Greta Van Fleet. Rockowy zespół powstał w 2012 roku, ale dopiero niedawno zdobył popularność w naszym kraju. Niedawno zagrali swój pierwszy koncert w Warszawie, a za kilka miesięcy powrócą na festiwalową scenę w Gdyni. Bardzo często są porównywani do legendarnej grupy Led Zeppelin za sprawą podobnej barwy głosu wokalisty Josha Kiszki do Roberta Planta. Jesteście ciekawi, jak brzmią na żywo? Kto wybiera się na Open'era 2019?