Start Open’er Festival 2019 wielu upłynął pod znakiem awarii mediów społecznościowych (niestety, nam również), więc relacja z tego, co dzieje się na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo była wczoraj wyjątkowo utrudniona. Musieliśmy to przyjąć do wiadomości z bólem serca, bo to, co działo się na terenie festiwalu zdecydowanie zasługiwało na natychmiastową reakcję. 1. dzień Open’er Festival to nie tylko koncerty artystów z najwyższej półki, ale również niespodzianka, którą Netflix ogłosił kilka dni przed startem gdyńskiej imprezy. Pojawiły się wówczas głosy niezadowolenia, że to zdecydowanie za późno, gdyż nie zdążą już dojechać na imprezę. O co to całe zamieszanie?

„Stranger Things” na Open’er Festival 2019

Open’er Festival połączył w tym roku siły z Netflixem. A to wszystko w ramach promocji nowego, trzeciego już sezonu serialu „Stranger Things”! Dzień przed tym, jak na platformie pojawią się nowe odcinki serialowego hitu braci Duffer, szczęśliwcy, którzy znaleźli się na terenie festiwalu, mieli okazję uczestniczyć w Q&A z dwójką aktorów, Calebem McLaughlinem, czyli serialowym Lucasem oraz Finnem Wolfhrdem grającym Mike’a. Niespełna 40-minutowe spotkanie z obsadą zgromadziło pod Alter Stage spory tłum, a gwiazdy opowiedziały o kulisach pracy na planie, kilku serialowych wątkach, ale bardzo uważały, żeby nie zdradzić nic z 3. sezonu. Po, a nawet przed Q&A, można było zajrzeć do specjalnej strefy „Stranger Things” na Open’er Festival 2019 zaaranżowanej na salon gier rodem z 2. sezonu produkcji. Wejście jest darmowe, a na miejscu można wygrać gadżety związane z serialem.

Zobacz także: Open'er 2019: Najmodniejsze fryzury na letnie festiwale. Robią wrażenie i nie wymagają wiele wysiłku!

1. dzień Open’er Festival 2019: Jain i Vampire Weekend na rozgrzewkę

Pierwszą gwiazdą, która pojawiła się na Orange Main Stage Open’er Festival 2019 była francuska wokalistka Jain. Niektórym znana jest przede wszystkim z kawałka, który jest muzycznym motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu, czyli „Makeba” z 2016 roku. Ten numer artystka zagrała na sam koniec występu porywając do tańca licznie zgromadzoną publiczność – jeszcze w słońcu i bez deszczu. O 20:00 mieli pojawić się chłopaki z Vampire Weekend, którzy po raz pierwszy zawitali do Polski, ale ich występ przesunął się o 45 minut z powodu problemów technicznych. To nie przeszkodziło im jednak w tym, by dać bardzo wyczerpujący występ i umilić festiwalowiczom czas zarówno starszymi kawałkami, jak „Oxford Comma”, „Cape Cod Kwassa Kwassa” czy „A-Punk”, jak i tymi z najnowszego krążka „Father of the Bride” wydanego po kilkuletniej przerwie, na przykład „Harmony Hall”. Choć pod koniec ich występu pod sceną zaczęli się już powoli gromadzić fani Travisa Scotta, nie było wątpliwości, kto ostatecznie przyszedł posłuchać nowojorczyków i przekonać się, że na żywo brzmią naprawdę dobrze.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@vampireweekend Orange Main Stage fot. @monika100larska

Post udostępniony przez Open'er Festival (@opener_festival) Lip 3, 2019 o 3:01 PDT

Open’er Festival 2019: duże show Travisa Scotta i Diplo oraz Interpol i Robyn na Tent Stage

Największą gwiazdą, bo w końcu headlinerem, pierwszego dnia festiwalu był bez wątpienia Travis Scott. Raper znany jest z tego, że jego koncerty to prawdziwe show, na którym on daje z siebie 100%, a efekty specjalne i wizualizacje zapewniają niesamowity klimat. Tak też było wczoraj, a tłumy, jakie pojawiły się pod sceną, mówiły same za siebie i utwierdziły nas w przekonaniu, że to Travis Scott jest obecnie jednym z najbardziej liczących się raperów na świecie. Dla zmiany klimatu można było udać się pod Tent Stage chwile po 23 by posłuchać panów z Interpolu. Ci w Gdyni zagrali wczoraj już po raz trzeci. Ostatnim wykonawcą na Main Stage pierwszego dnia festiwalu był Diplo i zaoferował uczestnikom imprezy to, na co liczyli - niezłą imprezę. O tym samym należy również powiedzieć w przypadku Robyn. Choć zagrała już jako przedostatnia, kto miał siłę zostać do 1:30 nie pożałował!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@travisscott Orange Main Stage fot. @cabanoss

Post udostępniony przez Open'er Festival (@opener_festival) Lip 3, 2019 o 3:12 PDT

Zobacz także: Open'er 2019: A$AP Rocky nie zagra na festiwalu w Gdyni? Rapera aresztowano za pobicie