18 czerwca 2022 roku, na zakończenie drugiego dnia 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu odbył się konkurs „Debiuty”, który prowadzili Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny. Zwyciężczynią konkursu została Magdalena „Meg” Krzemień. Co zaśpiewała przed opolską publicznością i co otrzymała w nagrodę za najlepszy występ?

Magdalena „Meg” Krzemień – Opole 2022

Na opolskiej scenie Magda zaprezentowała się w długiej warstwowej sukni i w blond fryzurze, wcześniej mogliście kojarzyć ją jako brunetkę. Musimy przyznać, że w tym wydaniu może być nie do poznania! A jednak wiele osób na pewno zna ją z programów rozrywkowych TVP2 i Polsatu, ale o tym zaraz. W słynnym opolskim amfiteatrze Magdalena „Meg” Krzemień zaśpiewała swój nowy utwór „Od dzisiaj”. Co ciekawe, przy tworzeniu tej piosenki Magda współpracowała z wokalistką i autorką tekstów Natalią Nykiel. Dzięki temu, co zaprezentowała na scenie, została uznana za najlepszą debiutantkę w tym roku.

Jako zwyciężczyni tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Magdalena „Meg” Krzemień otrzymała nagrodę im. Anny Jantar – statuetkę zwaną Karolinką i czek na 30 tysięcy złotych. Wokalistka przyznała, że wygrana w Opolu od lat była jej wielkim marzeniem. Tym bardziej, że Opole to jej rodzinne miasto. Mimo wszystko artystka przyznała, że nie spodziewała się, że to właśnie ona zwycięży i zupełnie innego wyniku się spodziewała, obserwując koleżanki i kolegów po fachu, którzy brali z nią udział w konkursie.

Magdalena „Meg” Krzemień – kariera

Pochodząca z Opola, a dokładnie z podopolskiego Niemodlina Magdalena Krzemień muzykę kochała od dziecka. Interesowała się nią i próbowała swoich sił w różnych konkursach wokalnych. Szerszej publiczności dała się poznać, kiedy pojawiła się w 8. edycji programu „The Voice of Poland”. Swoim wykonaniem utworu „Million Reasons” z repertuaru Lady Gagi odwróciła wszystkie jurorskie fotele. Ostatecznie wybrała drużynę Marii Sadowskiej i udało jej się dotrzeć z trenerką aż do półfinału. 

Następnie Magdalena wzięła udział w talent show emitowanym na antenie Polsatu. „The Four. Bitwa o sławę” było ciekawym formatem (prowadziła go Natalia Szroeder, w jury zasiadali: Natalia Nykiel, Kuba Badach i Igor Herbut), którego produkcję i emisję niestety przerwała pandemia. Kiedy sytuacja się uspokoiła, wznowiono go a Magdalena „Meg” Krzemień została jego zwyciężczynią, pokonując na ostatnim etapie Karolinę Leszko.

Magdalena „Meg” Krzemień – wiek, życie prywatne

Magdalena „Meg” Krzemień nie dzieli się zbyt wieloma informacjami co do swojego życia prywatnego w sieci. Prawdopodobnie artystka przekroczyła niedawno trzydziestkę. Ma też 3-letnią córkę Zoję.

Magdalena „Meg” Krzemień – Instagram

Na instagramowym koncie @magdalena.meg.krzemien Magda zgromadziła ponad 8 tysięcy obserwatorek i obserwatorów. Ostatnio zniknęły stamtąd wszystkie posty i możemy zobaczyć jedynie trzy zapowiedzi utworu „Od dzisiaj”, który na żywo po raz pierwszy został wykonany podczas konkursu w Opolu. A w naszej galerii znajdziecie nie tylko zdjęcia z wczorajszego konkursu, lecz także te, które powstały do promocji nowej piosenki. 

Zobacz także: