"Opowieść podręcznej" to jeden z najgłośniejszych seriali ostatnich lat. Dystopijny dramat o losach kobiety, która zmuszona jest do urodzenia jak największej ilości dzieci, okazał się niestety boleśnie aktualny. Czerwone kostiumy, które stały się nowym symbolem praw kobiet, pojawiały się nawet na ulicach polskich miast podczas jesiennych protestów przeciwko kontrowersyjnemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Serial dostał doceniony nie tylko przez widzów, ale także przez krytyków i przedstawicieli branży. Na swoim koncie ma już ponad 70 prestiżowych nagród, w tym dwa Złote Globy i 15 statuetek Emmy.

W serwisie HBO GO od niedawna można oglądać czwarty sezon serialu. Z myślą o jego największych fanach zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje na temat kontynuacji show.

"Opowieść podręcznej" - czy powstanie 5. sezon?

To już oficjalne - "Opowieść podręcznej" doczeka się piątego sezonu. Te informację ogłosiła już w grudniu ubiegłego roku Elisabeth Moss razem z innymi gwiazdami obsady. Odtwórczyni tytułowej roli, a także reżyserka trzech odcinków z ostatniej serii produkcji, i jej koleżanki z planu ujawniły, że serial doczeka się kontynuacji w specjalnym nagraniu opublikowanym w serwisie Instagram.

Radosne wieści potwierdził także główny producent serialu.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Hulu i MGM, że serial powróci z 5. sezonem, a szczególnie naszym lojalnym fanom za ich wsparcie. Cieszymy się, że możemy kontynuować opowiadanie tej historii z naszą niesamowitą obsadą i ekipą - napisał Bruce Miller.

"Opowieść podręcznej" - kiedy premiera 5. sezonu?

Oficjalna data rozpoczęcia emisji piątego sezonu "Opowieści podręcznej" na razie nie jest znana. Warto jednak wiedzieć, że ostatnia seria miała swoją premierę w kwietniu, podobnie zresztą jak wszystkie dotychczasowe sezony. Istnieje więc ogromna szansa, że kolejne odcinki produkcji będzie można zobaczyć za rok, czyli w kwietniu 2022 roku. Wytrzymacie?

"Opowieść podręcznej" - fabuła 5. sezonu

"Opowieść podręcznej" to dość luźna adaptacja powieści o tym samym tytule autorstwa Margaret Atwood. Serial znany jest z tego, że jego twórcy skutecznie unikają przewidywalności i nudy, sprawiając, że widzowie śledzą kolejne odcinki z niesamowitym wręcz napięciem. Z tego, co do tej pory udało nam się usłyszeć, wynika, że to raczej nie powinno się zmienić. W grudniowym wywiadzie dla "Hollywood Reporter" Bruce Miller powiedział, że jego zdaniem serial osiągnął "punkt zwrotny".

Zobacz także:

Wydaje mi się, że to dobry moment, aby przewartościować nasz sposób myślenia. Świat serialu otworzył się, bo bardzo zmienił się też prawdziwy świat - wyjaśnił.

Wygląda więc na to, że w nowych odcinkach serialu może pojawić się jeszcze więcej nawiązań do realnych wydarzeń i ważnych kwestii społecznych.

"Opowieść podręcznej" - obsada 5. sezonu

Inną rzeczą, z której znana jest "Opowieść podręcznej", to raczej luźne podejście scenarzystów do śmierci bohaterów. Odpowiedź na pytanie, kto dokładnie dotrwa do końca czwartego sezonu i pojawi się w kontynuacji serii, to więc wciąż otwarta kwestia. Zdaje się jednak, że można chyba jednak założyć, że wszyscy główni bohaterowie, tacy jak June, Moira, Emily, Luke, Nick i (no cóż) ciotka Lydia, przeżyją i pojawią się w piątym sezonie.

Wiemy już także, że w czwartym sezonie show pojawiły się zupełnie nowe postacie. Młodziutka Mckenna Grace wciela się w Esther Keyes, nastoletnią żonę znacznie od niej starszego komendanta. Do obsady dołączyły także Zawe Ashton w roli dziewczyny Moiry (Samira Wiley) oraz Reed Birney jako nowa mieszkanka Gilead.