Orgazm łechtaczkowy, jak wskazuje na to sama nazwa, jest wywoływany w następstwie stymulacji łechtaczki. Clitoris, czyli właśnie łechtaczka, jest występującym u samic ssaków zewnętrznym narządem płciowym, zlokalizowanym w obszarze połączenia warg sromowych mniejszych. Jest to jeden z najbardziej unerwionych obszarów kobiecego ciała – łechtaczka jest wyposażona w około 8 tys. zakończeń nerwowych na żołędzi, która mierzy jakieś 2-3 cm (cała łechtaczka, wraz z wewnętrzną częścią, to jednak około 13-14 cm, to spory narząd stworzony wyłącznie do dostarczania nam rozkoszy). Dla porównania – żołądź penisa ma około 4 tys. zakończeń nerwowych na o wiele większej powierzchni. Tak bogate unerwienie sprawia, że clitoris odgrywa istotną rolę w osiąganiu stanu podniecenia seksualnego i orgazmu.


Sekspozytywny alfabet by G'rls ROOM - Ł jak łechtaczka. Czyli wszystko, co powinnyście wiedzieć o clitoris
 

 

Orgazm łechtaczkowy – na czym polega?

Orgazm łechtaczkowy jest osiągany w następstwie stymulacji clitoris. Pobudzanie tego obszaru to najłatwiejszy sposób osiągania satysfakcji seksualnej. Wielu mężczyzn zastanawia się, jak szybko doprowadzić kobietę do orgazmu? Odpowiedź jest prosta – wystarczy znaleźć łechtaczkę i umiejętnie ją pobudzić. Jak to zrobić? Jak doprowadzić dziewczynę do orgazmu łechtaczkowego?

Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bowiem każda kobieta przedstawia indywidualne preferencje w kwestii intensywności pieszczot i ich rodzaju. Łechtaczkę można pobudzać na kilka sposobów – językiem (podczas pieszczot oralnych), wargami (delikatnie ssąc clitoris), dłonią (wykonując zmysłowy masaż) lub palcem (wywołując delikatny uścisk i pocierając łechtaczkę). Warto zacząć z minimalną intensywnością – silne unerwienie łechtaczki sprawia, że zbyt intensywna stymulacja zamiast podniecenia wywoła ból. Gdy kobieta zbliża się do orgazmu nie należy zmieniać intensywności pieszczot.

10 nietypowych pozycji seksualnych. Wypróbujcie je jeszcze dziś!

Jak przebiega łechtaczkowy orgazm? Gdy kobieta odczuwa podniecenie, do narządów płciowych, czyli także do łechtaczki, zaczyna napływać krew. Po ok. 30 sekundach gruczoły przedsionkowe pochwy zaczynają wydzielać śluz. W wyniku podtrzymywania doznań seksualnych, trzon łechtaczki staje się twardszy, a jej zewnętrzna część zaczyna zwiększać swoją objętość (w niektórych przypadkach – nawet dwukrotnie). W wyniku pobudzania łechtaczki, zaczynają pojawiać się skurcze więzadeł i mięśni, które łączą clitoris ze spojeniem łonowym. Gdy podniecenie osiąga szczytową fazę, następuje silny skurcz mięśni, a krew zaczyna odpływać z łechtaczki.
 

Orgazm łechtaczkowy – jedyny z możliwych orgazmów?

Orgazm łechtaczkowy jest jedynym możliwym do osiągnięcia? Nic bardziej mylnego! Taka opinia wynika z faktu, że niektóre kobiety doświadczają poważnych trudności z przeżyciem innych form rozkoszy, podczas gdy stymulacja łechtaczki doprowadza je do niezwykle silnej ekstazy. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że orgazm może być wywołany pobudzaniem różnych stref erogennych, nie tylko clitoris. Mówi się nawet, że orgazm jest jeden a różne drogi dochodzenia do niego, bo ważna jest nie tylko pobudzana strefa, ale też głowa, nasz mózg, który odpowiada za odczuwanie rozkoszy. Generalnie jednak, według utartego schematu, wyróżnia się:

  • Orgazm pochwowy – ten rodzaj rozkoszy jest wywoływany w wyniku stymulacji pochwy. Jak twierdzą niektórzy seksuolodzy do jego osiągnięcia niezbędna jest stymulacja punktu G. Badania dowodzą jednak, że orgazm pochwowy przeżywa tylko 30 proc. aktywnych seksualnie kobiet. W tym miejscu należy wyraźnie zaznaczyć, że kobiety, w przeciwieństwie do mężczyzn, nie zostały wyposażone w naturalną zdolność do przeżywania orgazmu. Brak rozkoszy płynącej z penetracji może zatem wynikać z braku zachowań seksualnych na etapie dojrzewania – kobiety, które nie masturbowały się w młodości, mają większe problemy z osiąganiem orgazmu pochwowego. Pomocny bywa więc trening masturbacyjny i poszukanie najpierw technik stymulacji waginy na własną rękę. Inną przyczyną może być niewłaściwa technika penetracji lub nieprawidłowa budowa narządów płciowych. Często prowadzi to do rozważań: orgazm łechtaczkowy a pochwowy – który lepszy? Współczesna seksuologia nie różnicuje orgazmów pod względem wartości, a fakt, że orgazm łechtaczkowy jest znacznie łatwiejszy do osiągnięcia, na pewno nie czyni go gorszym. To wszystko kwestia indywidualnych preferencji, one są najważniejsze. Niestety często kultura tworzy presję na orgazm w wyniku stymulacji pochwy, najlepiej orgazm podczas heteroseksualnego seksu partnerskiego, który zaangażowane osoby przeżywają w tym samy czasie. Cóż, to zwykle „udaje się” tylko w filmach.
     
  • Orgazm sutkowy – do orgazmu może doprowadzić także stymulacja piersi, jednak taki orgazm nie jest dostępny dla każdej kobiety. Najczęściej, osiągnięcie rozkoszy wymaga długiego pobudzania sutków, a u wielu kobiet może wywoływać to uczucie dyskomfortu, a nawet bólu. Znowu – wszystko zależy od predyspozycji naszego ciała i naszych upodobań.

Niektóre osoby osiągają też orgazm poprzez zbliżenie analne. Należy wiedzieć, że w przypadku kobiet orgazm nie jest procesem wyłącznie fizjologicznym. Kobieca rozkosz ma swoje źródło przede wszystkim we wspomnianej głowie, psychice. Trudno więc mówić o konkretnych metodach wywoływania rozkoszy. Jeżeli w sypialni panuje odpowiedni nastrój, a partner doskonale zna erotyczną mapę ciała swojej wybranki, osiągnięcie rozkoszy nie powinno stwarzać problemu.

Jak wybrać pierwszy wibrator? Podpowiadają ekspertki
 

Orgazm łechtaczkowy – czy każda kobieta przeżywa go tak samo?

Orgazm łechtaczkowy poprzedzają te same fazy. W pierwszej kolejności, następuje faza podniecenia, podczas której ciało przygotowuje się do aktywności seksualnej – brodawki wydłużają się, mięśnie pochwy stają się napięte, żołądź łechtaczki nabrzmiewa, jej trzon staje się dłuższy, w pochwie pojawia się płyn lubrykacyjny, pochwa wydłuża się, do warg sromowych napływa krew, akcja serca przyspiesza, a ciśnienie krwi – wzrasta. Następnie następuje faza plateau, podczas której piersi i brodawki sutkowe jeszcze bardziej zwiększają swoją objętość, oddech staje się jeszcze szybszy, a napięcie mięśni – większe. Dopiero po tej fazie następuje orgazm.

Orgazm łechtaczkowy jest opisywany jako uczucie pulsującego ciepła, rozchodzącego się równomiernie po całym ciele. Towarzyszą temu silne skurcze macicy i pochwy. Warto jednak zaznaczyć, że badania wskazują na dużą różnorodność doznań, towarzyszących orgazmowi łechtaczkowemu. O ile droga do rozkoszy jest teoretycznie podobna, to orgazmowi łechtaczkowemu mogą towarzyszyć różne odczucia, o różnej intensywności.

Zobacz także:

Zobacz także: Powstała gra, która uczy stymulować łechtaczkę za pomocą dotykowego ekranu. Powinien zagrać w nią każdy mężczyzna