Oscary 2017 zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęstsze pytania w związku z tegoroczną galą: kiedy poznamy nominacje, jaka jest data gali, kto poprowadzi ceremonię oraz jakie filmy są największymi faworytami tegorocznej edycji.

Kiedy poznamy nominację do Oscarów 2017?

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła nominacje do 89. edycji Oscarów. Nominacje do Oscarów 2017 po raz pierwszy w historii dostępne były za pośrednictwem globalnego live streamingu na stronie oscars.com. Najwięcej nominacji otrzymał musical "La La Land" - zgarnął ich aż 14, wyrównując tym samym ustanowiony wcześniej rekord. Tyle samo nominacji miały tylko "Wszystko o Ewie" i "Titanic". 

Jaka jest data gali Oscary 2017?

Tegoroczna gala wręczenia Oscarów odbędzie się 26 lutego o 2:30 w nocy czasu polskiego w Dolby Theatre (dawniej znany jako Kodak Theatre) w Hollywood. Miejsce to najbardziej znane jest właśnie z Oscarów. Po raz pierwszy statuetki wręczono tutaj w 2002 roku i od tego czasu nieprzerwanie, co roku spotykają się największe gwiazdy filmowe, aby odebrać prestiżowe statuetki. 

Kto poprowadzi Oscary 2017?

27 lutego 2017 roku poznamy zwycięzców Oscarów nominowanych w 24 kategoriach przez Akademię. Po raz pierwszy galę poprowadzi Jimmy Kimmel, którego z całą pewnością kojarzycie z jego znakomitego show "Jimmy Kimmel Live!". To właśnie tam Jimmy przepytuje gwiazdy i z całą pewnością większość osób zgromadzonych 27 lutego na gali wręczenia Oscarów 2017 siedziało już na jego kanapie w studiu. 

Zobacz także:

Które filmy są największymi faworytami Oscarów 2017?

Czy "La La Land", podobnie jak na Złotych Globach, otrzyma statuetki w najbardziej prestiżowych kategoriach? A może to film "Moonlight" okaże się czarnym koniem tegorocznej gali i to jego twórcy będą prezentować się na ściance z największą liczbą Oscarów? Ciekawe, czy Natalie Portman zgarnie sprzed nosa Oscara Emmie Stone w kategorii "Najlepsza aktorka"?

Kto dostanie Oscara 2017?

Kto dostanie Oscara 2017? Akademia nie wie, aktorzy nie wiedzą, a wy możecie wiedzieć, bo zrobiliśmy dla was ekstra loterię :D

Opublikowany przez Glamour.pl na 20 styczeń 2017