Kto w tym roku zdobędzie Oscara dla najlepszej aktorki i aktora? Komu przypadnie Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej za najlepszy film, kostiumy i muzykę? Tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę 4 marca, bo to właśnie wtedy odbędzie się 90. już gala najważniejszych wyróżnień w przemyśle filmowym. Po raz drugi w karierze poprowadzi ją Jimmy Kimmel, amerykański komik i gospodarz jednego z najpopularniejszych programów typu late show Jimmy Kimmel Live!.  Odliczanie do tego zbudzającego ogromne emocje wydarzenia, możemy umilać sobie oglądaniem jakże bogatego repertuaru, jaki znajdziemy aktualnie w polskich kinach. Większość nominowanych obrazów jest już albo lada dzień wejdzie na ekrany, więc do oscarowej nocy spokojnie można zaznajomić się z nominacjami w najważniejszych kategoriach. 

ZOBACZ  TAKŻE: Oscary 2018: przewidujemy, jakie sukienki założą gwiazdy!

Oscary 2018: gdzie obejrzeć?

Jednak najwięksi miłośnicy dziesiątej muzy z pewnością chcieliby obejrzeć nie tylko wszystkie nominowane produkcje, ale także samą galę. I będą mieli taką możliwość. Galę rozdania Oscarów 2018, która rozpocznie się o 20.00 czasu wschodniego, transmitować będzie stacja ABC. Dla polskich widzów zdecydowanie ważniejszą informacją jest to, że oscarową galę pokaże Canal+ (platforma NC+). 

Transmisja wystartuje o godzinie 2:00 w nocy z 4 na 5 marca, a poprzedzą ją rozmowy w studiu z ekspertami z branży filmowej. Z kolei w poniedziałek, 5 marca, o 21:00 przedstawiona zostanie skrócona relacja z gali. Oba te wydarzenia będą dostępne w ramach pasma odkodowanego dla wszystkich abonentów platformy nc+, także dla tych, którzy nie posiadają na co dzień CANAL+ w swoim pakiecie, oraz dla wszystkich abonentów wybranych sieci kablowych. 

ZOBACZ TAKŻE: Oscary 2018 – Nominacje: aktorzy i filmy nominowani do Oscara w tym roku

Oscary 2018: transmisja online

To, co będzie się działo w Dolby Theatre obejrzymy także na oficjalnej stronie Oscarów, tak jak miało to miejsce w zeszłym roku. Link do transmisji online znajdziecie TUTAJ

ZOBACZ TAKŻE: Casey Affleck złamie oscarową tradycję!