Nowa kategoria nagrodzona Oscarem

Jeśli co roku śledząc ceremonię przyznania najgłośniejszych owych filmowych nagród, czyli Oscarów, czuliście niedosyt i mieliście poczucie, że nie wszystkie produkcje są jednakowo docenione chociaż nie odbiegają pod względem mistrzostwa od innych laureatów nagrody, możecie odetchnąć z ulgą. Okazuje się bowiem, że Akademia Filmowa postanowiła wprowadzić zmiany do dotychczasowej procedury przyznawania wyróżnień i stworzyć nową kategorię - w trakcie przeszłorocznej gali kapituła Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej wyróżni także najlepszy film popularny

ZOBACZ TAKŻE: Joanna Kulig faworytką Oscarów 2019? Tak typuje jeden z amerykańskich serwisów! >>>

Oscar 2019 dla najlepszego filmu popularnego

Wyjątkowe osiągnięcia w kategorii kina popularnego to nie jedyna zmiana. Tej ulegnie także długość samej ceremonii - zgodnie z postanowieniem AMPAS będzie ona trwać 3 godziny. To duża ulga dla wielbicieli tego widowiska; po pewnym czasie nawet najwięksi pasjonaci z trudem utrzymywali skupienie śledząc kolejną godzinę przebieg tego filmowego święta. Do historii przeszła najdłuższa ceremonia, która odbyła się w 2002 roku - trwała 4 godziny i 23 minuty. Za to ubiegłoroczna, także 4 - godzinna, zapisała się jako ta z najgorszym wskaźnikiem oglądalności w historii ("jedyne" 26 i pół miliona widzów).

Oscary - jakie filmy komercyjne staną w szranki w 2019 roku? 

Obie decyzje Akademii spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów, ale tę pierwszą nie wszyscy przyjęli równie entuzjastycznie. Wielu zarzuca Akademii obniżenie standardów i schlebianie niskim gustom, podczas gdy wiele obszarów twórczych, jak choćby choreografia czy cała kategoria związana z dźwiękiem wciąż pozostają niedocenione. A wy jak oceniacie te zmiany dotyczące Oscarów? Będziecie oglądać Oscary 2019?

ZOBACZ TAKŻE: Polski aktor zagra w nowym filmie Quentina Tarantino?! >>>