Przed nami 94. ceremonia wręczenia Oscarów, czyli najważniejsze wydarzenie w świecie filmu. Tegoroczna gala odbędzie się 27 marca – w nocy z niedzieli na poniedziałek – w Dolby Theatre w Los Angeles i będzie transmitowana na całym świecie, w tym w Polsce. Fanki oraz fani kina w naszym kraju będą mogli obejrzeć Oscary 2022 zarówno w telewizji, jak i online. Gdzie? O której godzinie? Oto wszystko, co warto wiedzieć na ten temat. 

Oscary 2022: Gdzie i kiedy obejrzeć galę na żywo w Polsce?

Podobnie jak w poprzednich latach, galę będzie można obejrzeć na żywo w telewizji, a także w sieci. A konkretnie na kanale CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online. Transmisja rozpocznie się o 2:00 nad randem czasu środkowoeuropejskiego i potrwa około pięć godzin. Osoby, które zamierzają oglądać Oscary 2022, mogą liczyć na towarzystwo Karoliny Korwin Piotrowskiej oraz Błażeja Hrapkowicza. To właśnie oni poprowadzą oscarowe studio. 

Co jeszcze warto wiedzieć? Na pewno to, że (zgodnie z tradycją) ceremonia z wręczenia nagród przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej rozpocznie się od relacji z czerwonego dywanu. W Dolby Theatre pojawią się gwiazdy, jak również twórcy oraz twórczynie nominowanych w tym roku produkcji i nie tylko. Co ważne, nie zabraknie polskich akcentów. Przypomnijmy, że „Sukienka” w reżyserii Tadeusza Łysiaka (studenta Warszawskiej Szkoły Filmowej) walczy o statuetkę dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego. Szansę na nagrodę ma także polski operator Janusz Kamiński za pracę nad „West Side Story”. Najnowszy obraz w dorobku Stevena Spielberga został bowiem nominowany w kategorii najlepsze zdjęcia.

Oscary 2022 na żywo na Glamour.pl

Warto dodać, że tego, co działo się podczas Oscarów 2022, dowiecie się także z Glamour.pl, jak również naszych profili w mediach społecznościowych, na czele z Facebookiem i Instagramem (@glamourpoland). Bądźcie z nami.  

fot. Glamour.pl

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.

Zobacz także: