Oscary 2022: Zendaya odtworzyła look Sharon Stone sprzed lat

Zendaya była jedną z tych gwiazd, które podczas 94. gali rozdania Oscarów 2022 zachwyciła najbardziej. Mimo że jej stylizację trudno nazwać tradycyjną. Zamiast klasycznej długiej sukni, najczęściej wybieranej przez aktorki, gwiazda postawiła bowiem na dwuczęściowy zestaw – długą cekinową spódnicę w srebrnym kolorze (to projekt Valentino) i białą koszulę z kołnierzykiem – krótką na tyle, by odważnie eksponować brzuch. Całość uzupełniając o kilka bransoletek i nieduże kolczyki inkrustowane diamentami. Najlepiej zresztą zobaczcie sami i same:

fot. Getty Images

Wam też stylizacja Zendai wydaje się dziwnie znajoma? I słusznie. Na podobną kreację przed laty – a dokładnie w 1998 roku – postawiła także Sharon Stone! 

Sharone Stone na gali rozdania Oscarów w 1998 roku

Odtwórczyni głównej roli w „Nagim instynkcie” w również założyła wówczas białą koszulę, tyle że w bardziej zachowawczym, klasycznym (bo dłuższym) wydaniu. Aktorka podwinęła rękawy koszuli i włożyła ją do spódnicy. Również maksi i również w srebrnym kolorze, tyle że nie cekinowej lecz po prostu uszytej z połyskującej tkaniny. Sharon Stone w 1998 roku także postawiła na diamentową bransoletkę, ale tylko jedną – za to w znacznie szerszym wydaniu. Nie pamiętacie zbyt dobrze? Nic straconego. Mamy dla was archiwalne zdjęcie z tamtej imprezy. 

fot. Getty Images

Uma Thurman w białej koszuli i spódnicy na 94. gali rozdania Oscarów

Co ciekawe, zainspirowana Sharone Stone Zendaya nie była jedyną gwiazdą na tegorocznej oscarowej gali, która ubrała się w białą koszulę i spódnicę. na podobny ruch zdecydowała się także Uma Thurman, która do ascetycznej góry dobrała prostą, delikatnie połyskującą spódnicę w czarnym kolorze. W których, co trzeba przyznać, wyglądała naprawdę elegancko. Na to także mamy dowody. Który z looków podoba wam się najbardziej? 

Zobacz także:

fot. Getty Images

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.