Czym w ogóle jest efekt bokeh? Jest to transliteracja japońskiego słowa bo-ke lub boke oznaczającego rozmycie, opisującego w fotografii sposób oddawania nieostrości obiektów znajdujących się poza głębią ostrości. Instagram opanowały piękne selfie z rozmytym tłem, i my nie mogliśmy przejść obok nich obojętnie. Jak więc uzyskać to szczególne wrażenie? Znaleźliśmy telefon, który posiada tę funkcję! 

Najnowszy Honor Lite 9 to nie tylko ikona stylu, ale także idealny towarzysz chwil, który pozwala je uwiecznić. Honor 9 jest „lekki" tylko z nazwy. Zarówno przedni, jak i tylny aparat urządzenia został wyposażony w wiodący w branży system dwóch obiektywów 13 Mpix + 2 Mpix, którymi możliwe jest złapanie znakomitych kadrów i wykonanie oszałamiających portretów wszędzie i w każdych warunkach. 

 

Selfie wykonane przednim podwójnym aparatem 13 Mpix i 2 Mpix Honor 9 Lite wyglądają równie świetnie, jak portrety zrobione tylnym aparatem smartfona. Podwójny przedni aparat o jasności f/2.0 posiada dwa sensory: jeden rejestrujący szczegóły obrazu i drugi przetwarzający informacje o głębi ostrości. W ten sposób zrobisz profesjonalne selfie z naturalnym efektem bokeh.

 

Aby dodać efekt bokeh do zdjęcia, wystarczy dotknąć ikony na górze ekranu i włączyć tryb portretu, a następnie dotknąć ikony efektu bokeh z prawej strony. Poziom upiększenia portretu można regulować suwakiem „piękna”. Aparat w Honor Lite 9 może być naprawdę silną konkurencją dla innych producentów na rynku. Ulepszonym tylnym aparatem zrobisz zapierające dech w piersiach pejzaże i znakomite portrety, nawet przy skąpym oświetleniu czy pod światło. 

Fotografowanie pod światło w trybie HDR

Dzięki ulepszonemu algorytmowi fotografii HDR osoba fotografowana pod światło będzie nadal wyglądać ekspresyjnie. Funkcję HDR włączymy z paska funkcji (podczas robienia zdjęć przeciągnij palcem po ekranie w prawo i dotknij ikony HDR). 

Sterowanie gestem

Włącz przedni aparat, wejdź w ustawienia i funkcje, przesuwając palcem w prawo poekranie i włącz sterowanie gestem. Pomachaj do obiektywu, aż po lewej stronie wyświetlacza pojawi sięikona dłoni. Po 2 sekundach aparat automatycznie zrobi zdjęcie.

Funkcja panoramy szerokokątnej

Włącz przedni aparat, przesuń palcem w lewo po ekranie i wybierz tryb panoramy. Dotknij ikonę spustu migawki i zrób pierwsze zdjęcie. Następnie, kontrolując kadr, powoli obróć telefon w lewo. Aparat sam zrobi drugie zdjęcie. Teraz, znów kontrolując kadr, obróć telefon w prawo, aby aparat zrobił trzecie zdjęcie.