Królowa Elżbieta zmarła w poniedziałek, 8 września, w szkockim Balmoral. Przy monarchini w ostatnich chwilach były dzieci, król Karol III i księżniczka Anna. Pomimo wszelkich starań, wiele członków i członkiń rodziny królewskiej nie zdążyło pożegnać się z umierającą królową. Książę William i księżna Kate, książę Harry i księżna Meghan przylecieli do Szkocji z Londynu niedługo po tym, jak pałac Buckingam ogłosił informację o pogarszającym się stanie królowej, jednak podróż trwała za długo. Harry ma ogromne poczucie winy. Jest pełen smutku i żalu, że nie pożegnał się z królową. Spotkali się kilka razy podczas Platynowego Jubileuszu królowej, ale nie spodziewał się, że to ostatni raz, kiedy ją widział – poinformował magazyn „US Weekly”.

Kilka dni temu media obiegła informacja o ostatnim życzeniu królowej Elżbiety. Rzekomo dotyczy ukochanego wnuka, księcia Harry'ego.

Ostatnie życzenie królowej Elżbiety 

Królowa Elżbieta uwielbiała księcia Harry'ego jednak ostatnie trzy lata nie były dla niej łatwe. Wszystko zaczęło się od momentu, gdy Harry i Meghan postanowili opuścić Wielką Brytanię (i rodzinę królewską), by zamieszkać w Stanach Zjednoczonych. Swoją wyprowadzkę i rezygnację z książęcych tytułów tłumaczyli ogromną nagonką medialną, nieprzychylną opinią rodziny i przykrymi komentarzami z ich strony. Para udzieliła wywiadu Oprah Winfrey, w którym w otwarty sposób przedstawiła negatywne zachowanie członków rodziny królewskiej w stosunku do Meghan. Monarchini rzekomo była jedyną osobą, która w ciepły sposób przyjęła wybrankę Harry'ego. Królowa zawsze była dla mnie bardzo miła – wspominała w wywiadzie Markle.

Pomimo tego, że Harry mocno naraził się swojej rodzinie, mówiąc publicznie o problemach w pałacu Buckingam, królowa nigdy nie przestała darzyć wnuka ogromną miłością i sympatią. Wyprowadzka z Wielkiej Brytanii i odejście z monarchii nie zepsuło relacji królowej z księciem Harrym. Według królewskiego biografa, Roberta Hardmana, ostatnie życzenie królowej Elżbiety dotyczyło mieszkającego w Stanach Zjednoczonych Wnuka. Głowa pańswa chciała, by książę Sussexu pogodził się z rodziną.

Królowa uwielbiała Harry’ego do samego końca, a Harry uwielbiał ją. Myślę, że była jednym z kanałów komunikacyjnych między Windsorem a Kalifornią, a jednym z jej najdroższych życzeń było, żeby Harry pogodził się z resztą rodziny – powiedział portalowi „Page Six” królewski biograf, Robert Hardman 

 Czy Harry spełni wolę ukochanej babci? Jak myślicie?