Obecnie medycyna estetyczna pozwala na skuteczne rozwiązanie niemal wszystkich problemów skóry, zazwyczaj jednak potrzeba wielu zabiegów w serii aby efekt był zadowalający. Poza tym, każdy z defektów wymaga osobnej procedury i urządzenia - lasery o różnych długościach fali ujędrniają skórę, wygładzają zmarszczki i powierzchnie skóry. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest nowa procedura opracowana przez izraelską firmę Inmode, pozwalająca na całkowitą odnowę skóry na wszystkich wymagających odmłodzenia poziomach. Fractora to zazwyczaj trzy zabiegi, który wykonuje się w co 3 tygodniowym odstępie czasu tym samym urządzeniem, wykorzystując, w zależności od rozwiązywanego problemu, różne aplikatory.

Fractora - pogromca trądziku, zmarszczek i blizn potrądzikowych

Aplikator urządzenia, emituje podgrzewający skórę prąd RF. Wyposażony w mikroigły, „stempluje” i nagrzewa cerę, zmuszając ją do przebudowy w naturalnym procesie regeneracji. Igły są nieizolowane i wzdłuż całej swojej długości wytwarzają ciepło, które podgrzewa głębsze warstwy skóry oraz naskórek. Ciepło i nakłucia przebudowują kolagen i ograniczają pracę gruczołów łojowych, co sprawia, że znaczne zmniejsza się produkcja łoju - pożywki dla bakterii. Dzięki temu, dotkliwe objawy trądzika występującego w młodym wieku, ale także u dorosłych, stają się wyraźnie ograniczone. Ślady po mikroigłach są widoczne na skórze jedynie przez kilka dni i dają się całkowicie ukryć pod delikatnym makijażem. Po trzech tygodniach trądzika zmniejszają się stany zapalne, blizny i pory.  Zmarszczki są mniej widoczne, a skóra wygląda świeżo i dużo młodziej. Po zabiegu skórę nie należy zbyt mocno pocierać przy demakijażu i koniecznie stosować wysokie filtry aby ograniczyć do minimum ryzyko powstawania przebarwień.

Mikroigłowy system RF, Fractora działa na skórę dosyć głęboko - aż do 3-4 mm. W technologii tej wykorzystuje się końcówki z kilkudziesięcioma cieniutkimi igłami. W zależności od potrzeb stosuje się igły których tylko czubki po wbiciu w skórę emitują prąd elektryczny RF lub igły emitujące prąd Rf wzdłuż całej swojej długości. Prąd RF punktowo koaguluje warstwy skóry, dzięki czemu proces gojenia jest bardzo krótki a zmiany na jej powierzchni nieznaczne,

mówi Inżynier biomedyczny Krzysztof Makarski, wice prezes firmy Shar-pol.

Kilka zasad, których należy przestrzegać w pielęgnacji skóry trądzikowej

Nie dotykaj pryszczy!

Dotykając je "dokarmiasz" stany zapalne. Dłonie cały czas mają kontakt z bakteriami: na telefonie, na klamce od drzwi, na poręczy w autobusie - wszędzie wokół nas są ich tysiące. Zdrowa skóra świetnie sobie z tym radzi, ale nie trądzikowa .

Właściwa pielęgnacja

Przede wszystkim - delikatne oczyszczanie i złuszczanie martwego naskórka. Cera trądzikowa, najczęściej jest także tłusta. Najlepsze są mało inwazyjne kosmetyki, czyli raczej peelingi enzymatyczne niż ziarniste, delikatne pianki i antybakteryjne żele do twarzy. Unikaj produktów z alkoholem, aby skóra miała naturalne pH. Nie wysuszaj I nie odtłuszczaj. Powoduje to uruchomienie błędnego koła – gruczoły łojowe dostają sygnał, że produkują zbyt małą ilość sebum i w efekcie chcąc zabezpieczyć skórę przed nadmiernym odtłuszczeniem i wysuszeniem, więc produkują go jeszcze więcej.

Nie wyciskaj!

Pod wpływem nacisku ropa przesuwa się głębiej i do sąsiednich gruczołów łojowych, co zwiększa stan zapalny. Z niewielkiego pryszcza powstaje potężna zmiana ropna. Przy okazji wzrasta ryzyko blizn i przebarwień. A w dodatku bakterie z rąk dostają się do trądzikowej zmiany i stan zapalny rośnie.