18 listopada w warszawskich Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego odbył się pokaz duetu Paprocki&Brzozowski na sezon wiosna-lato 2016. Podobnie jak poprzednie pokazy, tak i ten zgromadził tłumy wielbicieli talentu projektantów. 

ZOBACZ KTO POJAWIŁ SIĘ NA POKAZIE PAPROCKI & BRZOZOWSKI WIOSNA-LATO 2016 >>>

Wiosna-lato 2016 według duetu Paprocki&Brzozowski

Pastelowe kolory, połysk 
i zróżnicowane faktury. Kolekcja oparta jest na szlachetnych tkaninach – żakardach, jedwabiach, skórach, szyfonach, żorżetach oraz oryginalnych, kobiecych fasonach. Projektanci stawiają na kontrasty, jednak w tej kolekcji nie zabraknie ich ulubionych detali, czyli metalowych błyszczących zamków, przezroczystości, szarf, koronkowych zdobień i zmysłowych rozcięć. 

"Od jakiegoś czasu prześladował nas pewien renesansowy obraz. Najpierw zobaczyliśmy go w paryskim Luwrze, kilka miesięcy później ponownie w Mediolanie w Palazzo Reale. Potraktowaliśmy te spotkania z obrazem jako znak. A mowa tu o obrazie Leonarda 
Da Vinci „La Belle Ferronière”, przedstawiającym Lucrezię Crivelli – kochankę Ludovica Sforzy. 63 x 45 to jego wymiary." – mówią Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski.

Kolekcja duetu Paprocki&Brzozowski wiosna-lato 2016 według stylistki Magdy Jagnickiej

"Paprocki&Brzozowski to jedni z najbardziej lubianych projektantów w naszym kraju. Nic dziwnego, że na ich pokazy zawsze przybywają tłumy - zapytacie modelki, zapytacie stylistki, zapytacie gwiazdy... i każdy powie to samo: "Chłopaki są super!". Talent, uśmiech, wysoka kultura osobista, profesjonalizm, kreatywność. Zadęcie, przerost formy nad treścią, próżność - tego u nich brak! To lubię." - komentuje stylistka Magda Jagnicka. 

"Kolekcja na sezon wiosna-lato 2016, którą oglądaliśmy wczoraj w Arkadach Kubickiego przy Zamku Królewskim w Warszawie... tak naprawdę miała swoją premierę dziesiątki tysięcy kilometrów stąd. W Nowym Jorku. Dwa miesiące temu ekipa Paprocki&Brzozowski na specjalne zaproszenie PAFF (Polish American Fashion Foundation) reprezentowała nasz kraj w ramach Fashion Weeka. I to nie byle gdzie, bo w New Museum, czyli w założonej w latach 70-tych mekce sztuki współczesnej na Manhattanie.

Oglądałam relację z tego pokazu tygodnie temu, ale mimo to wczoraj nie mogłam oderwać wzroku od projektów duetu. Stylizacje na pokazie? Tak chciałaby wyglądać chyba każda kobieta. Jedwabna bladoróżowa koszula z wyciętym dekoltem, biała sukienka do ziemi z szarfą owiniętą na szyi, prześwitujące koronkowe spodnie... Moja lista zakupowych marzeń z tej kolekcji nie ma końca. Ubrania były delikatne, zwiewne, w kolorystycznej konsekwencji czerni, bieli i pudrowych odcieni różu. Niektóre wręcz bajkowe, jak długa czarna sukienka z bufkowymi rękawami z mieniącego się srebrnymi kryształkami czarnego tiulu. Inne - krótkie, seksowne, opinające, a jeśli miałabym porównać je do zagranicznych wybiegów, wymieniłabym Toma Forda i Versace." - dodaje dziennikarka modowa magazynu Glamour. 

ZOBACZ WSZYSTKIE SYLWETKI POKAZU PAPROCKI&BRZOZOWSKI WIOSNA-LATO 2016 >>>