Parada Równości 2020 odwołana! Nie odbędzie się w trosce o zdrowie nas wszystkich 

Miała odbyć się 20 czerwca 2020 roku. Nieco później niż zwykle, po rokrocznie odbywała się na początku miesiąca. Tegoroczna data została jesdnak wybrana nie bez przyczyny – w 2020 roku Parada Równości miała przejść ulicami Warszawy już po raz 20. Nie przejdzie. Z uwagi na pandemię koronawirusa organizatorzy Parady Równości 2020 zadecydowali o jej odwołaniu. Do sieci trafiło oświadczenie w tej sprawie, które aktywiści nagrali w formie wideo.

Parada Równości 2020 się nie odbędzie – Oświadczenie

„Kochane Osoby, z wielkim bólem serca podjęłyśmy i podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznej Parady Równości. Pomimo ogromnego nakładu pracy, którą zespół naszych wolontariuszek i wolontariuszy włożył dotychczas w przygotowania do tego największego święta równości, miłości i akceptacji, najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich uczestniczących w Paradzie Równości. Zgodnie z zaleceniami i wytycznymi służb i władz, XX Parada Równości nie może odbyć się w najbliższym czasie” – dowiadujemy się w pierwszych minutach nagrania, które wczoraj udostępnione zostało na oficjalnej stronie wydarzenia, a także w mediach społecznościowych – m.in. na Facebooku. Organizatorzy i wolontariusze Parady Równości 2020 zapewniają jednak, że wciąż każdego dnia pracować będą na rzecz równości. 

Sekspozytywny alfabet by G’rls ROOM – P jak Parada Równości. Jakie są postulaty i dlaczego warto ją wspierać? >>>

„W tym trudnym czasie tym bardziej powinniśmy być razem, nawet jeśli tylko na odległość. Wierzymy, że jeszcze będzie przepięknie, a najwspanialsza, jubileuszowa XX Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy. Do tego czasu będziemy uważnie obserwować działania władz i wspólnie z innymi organizacjami dbać o to, żeby nasze prawa, w tym prawo do zgromadzeń, były przestrzegane” – dodają. I przypominają, że każdy kto potrzebuje pomocy i wsparcia, wciąż może się do nich zgłaszać. Między innymi za pośrednictwem specjalnego telefonu zaufania „Rozmowy przy Tęczy”. Można też napisać maila na adres: rozmowyprzyteczy@paradarownosci.eu. „Może i siedzimy w domach, ale razem jesteśmy silni i silne, i wciąż posyłamy tęczę w świat!” – uspokajają.

Jak się żyje homoseksualnym dziewczynom w Polsce?