Pierwsza kolekcja Rihanny - to był debiut piosenkarki na stanowisku dyrektor kreatywnej marki Puma, wzbudziła ogromne zainteresowanie podczas New York Fashion Week w lutym tego roku. Artystka całkowicie odmieniła wizerunek sportowego brandu, który dzięki niej nabrał charakteru - streetwear w stylu gotyckim.

Podczas Paris Fashion Week Rihanna zaprezentowała wiosenną kolekcję Fenty x Puma i po raz kolejny zrobiła to w świetnym stylu. Wiosna powinna kojarzyć się z lekkością i świeżością - czego dowodzą najnowsze projekty Barbadoski. Cała kolekcja utrzymana jest w jasnych kolorach, zaczynając od wyrazistego różu, lawendy, bieli, pistacjowej zieleni, a kończąc na kolorze kawy z mlekiem. Jest to styl inspirowany osiemnastowieczną kobietą (nie powstydziłaby się go nawet Maria Antonina), połączony z wyraźnym, seksownym, streeatwearowym lookiem.

Co otrzymujemy z tego kontrastowego połączenia? Koronkowe wachlarze i kwieciste gorsety, które zadziwiająco dobrze wyglądają z oversizowymi spodniami. Satynowe, obszerne dresy i seksowne, zwiewne kombinezony, w których główną rolę grają mocno wyeksponowane ramiona. Na koniec oczywiście zostawiamy najlepsze - buty. Streetwearowe creepersy Rihanny zawładnęły całym światem, teraz nadszedł czas na nieco bardziej seksowny look. Artystka zaprezentowała nową serię wiązanych, sportowych szpilek od których nie można było odwrócić oczu.