Paweł Królikowski nie żyje – smutną wiadomość potwierdziła Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich. Aktor od lat zmagał się z ciężką chorobą. Cztery lata temu wycięto mu tętniaka mózgu. Jedna operacja nie wystarczyła. W maju 2019 roku zawiesił swoją karierę. Co więcej, nie pojawił się na finale programu Twoja twarz brzmi znajomo, w którym od lat spełniał się w roli jurora. Pod koniec grudnia stan zdrowia aktora zdecydowanie się pogorszył. Paweł Królikowski trafił do szpitala przed świętami Bożego Narodzenia – gwiazdor przebywał na oddziale neurochirurgii. Dziś do mediów dotarła bardzo smutna wiadomość. Paweł Królikowski przegrał walkę z chorobą. Aktor odszedł w wieku 58 lat.

Paweł Królikowski – kariera

Paweł Królikowski ma na swoim koncie wiele ról w rodzimych produkcjach. Zadebiutował w filmie Dzień kolibra. Natomiast największą popularność przyniosła mu rola Kusego w uwielbianym przez Polaków serialu Ranczo. Pojawił się również w takich produkcjach, jak To nie koniec świata!Belfer, Pitbull. Nowe porządki oraz W rytmie serca. Od 2014 roku był jurorem w programie Twoja twarz brzmi znajomo. Co więcej, kilka dni przed śmiercią zrezygnował z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

Nie żyje Marie Fredriksson, wokalistka zespołu Roxette >>>

Paweł Królikowski – życie prywatne

Większość członków rodziny Pawła Królikowskiego jest związana z aktorstwem. Małgorzata Ostrowska-Królikowska, żona aktorka, od lat jest związana z Klanem. W popularnym serialu występowała również córka gwiazdorskiej pary – Julia. Największą popularność zdobył najstarszy syn Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego, czyli Antoni Królikowski. Młodego aktora mogliśmy oglądać w takich produkcjach, jak Karbala, Miasto 44 czy Dom nad rozlewiskiem. Do kin trafił ostatnio kolejny film z udziałem Antoniego Królikowskiego – Bad Boy – najnowszy obraz Patryka Vegi. Paweł Królikowski był również ojcem Jana, Ksawerego i Marceliny Królikowskich.