Ryan Murphy, twórca takich serialów jak: "American Horror Story", "Glee", "Feud: Betty and Joan" może pochwalić się współpracą z największymi nazwiskami Hollywood. W jego projektach pojawiły się już Jessica Lange i Susan Sarandon, Sarah Paulson, Frances Conroy, Cuba Gooding Jr. czy Kathy Bates. Drugi sezon "American Crime Story" nie miał jeszcze swojej premiery, a reżyser już zdążył przedłużyć kontrakt ze stacją FX na trzecią część serii. Czego możemy się spodziewać?

Trzeci sezon będzie nosił tytuł "American Crime Story: Versace" i opowiadać będzie o tragicznej śmierci ikony świata mody, Gianniego Versace. Założyciel włoskiego domu mody Versace został zamordowany przed swoją willą w 1997 roku, a sprawcą był socjopata Andrew Cunanan. Brat Donatelli Versace był piątą ofiarą tego seryjnego zabójcy.

Ryan Murphy kilka miesięcy temu zdradził, że w serialu oprócz dobrze znanych nam twarzy, pojawią się również nowi aktorzy. W postać tragicznie zamordowanego projektanta wcieli się Edgar Ramirez, znany z takich filmów jak "Joy" lub "Dziewczyna z pociągu". Reżyser zaprosił do współpracy również Darrena Crissa, z którym spotkał się już wcześniej na planie swojego serialu "Glee".

Według wcześniejszych plotek, postać Donatelli Versace miała zagrać dobra przyjaciółka projektantki, Lady Gaga. Niestety twórca serialu szybko sprostował pojawiające się pogłoski i zdradził, że gwiazda nie pojawi się w najnowszym sezonie "American Crime Story" ze względu na napięty grafik. Dziś już wiemy, że w roli dyrektor kreatywnej domu mody Versace zobaczymy zdobywczynię Oscara, Penelopę Cruz. Projekt Murphy'ego będzie jej debiutem w amerykańskiej telewizji.

Zdjęcia do serialu rozpoczną się w kwietniu. Premiera trzeciego sezonu zapowiedziana jest na 2018 roku. Czy tylko my nie możemy się już doczekać?