People’s Choice Awards 2017 to nagrody wręczane od 1975 roku i wyróżniające wybitne dokonania w dziedzinie kultury popularnej. Wyniki uzyskiwane są na podstawie  danych "Gallup poll", instytutu badania opinii publicznej. Kategorie konkursu nie są stałe, zwykle jest ich około 40. Do najważniejszych należą jednak te dotyczące najlepszych filmów oraz najlepszych aktorów. W tym roku statuetkę za ulubiony film roku uznana została animacja "Gdzie jest Dory" (która zarobiła w boxoffice 1 027 865 760 dolarów, dzięki czemu znalazła się na 22. miejscu na liście najlepiej zarabiających filmów roku). 

Statuetkę ulubionego aktora otrzymał w tym roku Ryan Reynolds, który w 2016 roku podbił serca publiczności jako tytułowy "Deadpool" w nowej produkcji Marvela. Najlepszą aktorką została natomiast Jennifer Lawrence. Aktorka ma także szansę powalczyć o inne filmowe nagrody za rolę w filmie "Pasażerowie" o parze, która zbyt wcześnie wybudziła się z hibernacji podczas międzyplanetarnej podróży. 

W plebiscycie People’s Choice Awards nagrody przyznane zostały także w specjalnych kategoriach dla filmów z poszczególnych gatunków. Ulubionym filmem akcji został "Deadpool", natomiast ulubieni aktorzy z tej kategorii to Rober Downey Jr. oraz Margot Robbie.  Najlepszym głosem w filmie animowanym uznany został głos Elen DeGeneres w "Gdzie jest Dory". Najlepszą komedią roku wybrano "Złe mamuśki" z Milą Kunis, ulubionym aktorem w tym przedziale został Kevin Hart, a aktorką Melissa McCarthy. Najlepszy dramat to "Zanim się pojawiłeś" na podstawie bestsellerowej książki pod tym samym tytułem. Najlepszym aktorem dramatycznym wybrany został Tom Hanks, a aktorką Blake Lively, która wygrała w tej kategorii m.in. z Meryl Streep. "Gdzie jest Dory" otrzymała też statuetkę w kategorii ulubionego filmu familijnego. Najlepszym thrillerem roku została "Dziewczyna z pociągu" - ekranizacja powieści Pauli Hawking. W kategorii "Movie Icon" nagrodę odebrał Johnny Depp, a w nietypowej kategorii "Favorite Year End Blockbuster" statuetka trafiła do twórców filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". 

People’s Choice Awards to także nagrody dla branży telewizyjnej. Za ulubione telewizyjne show uznano serial "Outlander". Statuetki odebrali także "Teoria Wielkiego Podrywu" za komediowy serial telewizyjny, Jim Parson za ulubionego aktora komediowego w telewizji i Sofia Vergara w tej samej, tylko kobiecej kategorii. Najlepszym serialem dramatycznym zostali "Chirurdzy", ulubioną aktorką w tej kategorii Priyanka Chopra, a aktorem Justin Chambers. Narody telewizyjne odebrali też m.in. Elen DeGeneres za swój show, twórcy programu "The Voice" oraz Jimmy Fallon.