Jakość powietrza, szczególnie w największych polskich miastach, w okresie jesienno-zimowym jest gorsza niż kiedykolwiek. Mimo medialnych akcji i nagłaśnianiu problemu, niewiele w tej kwestii ulega zmianie. Za smog w dużej mierze odpowiadają wielkie koncerny, fabryki, spaliny samochodów oraz przemysł węglowy, który w Polsce kwitnie. Jednak zanieczyszczenie powietrza dotyczy nie tylko naszego kraju, ale całego świata. Wprowadzenie zmian nie jest takie proste, zależy od wielu czynników, przede wszystkim od decyzji światowych przywódców. Chyba każdy z nas wolałby mieć pewność, że to, czym oddycha zwyczajnie go nie zatruwa? Po części te oczekiwania mogą spełnić buty. Tak, buty. Pepe Jeans wprowadził do swojej oferty przyjazne środowisku obuwie, które oczyszczają atmosferę. W jaki sposób?

Tommy Hilfiger wypuścił kolekcję w duchu zrównoważonej mody. Znajdziecie w niej ubrania pochodzące nawet w 100% z recyklingu>>>

Buty od Pepe Jeans, które oczyszczą powietrze

Pepe Jeans wypuściło na rynek buty pod nazwą No.22. W kolekcji marki znajdziecie kilka opcji kolorystycznych: róż, biel oraz czerń. Obuwie jest częścią programu promowania ekologicznej mody Pepe Jeans TRU-BLU. Sneakersy są dowodem na to, że moda przyjazna środowisku jest nie tylko praktyczna i eko, ale także stylowa i łatwa w użytkowaniu. Model No.22 wykorzystuje innowacyjną oraz potwierdzoną naukowo technologię. Został on pokryty przezroczystą warstwą tlenku tytanu TiO 2, który pod wpływem promieniowania UVA eliminuje 80% szkodliwych tlenków azotu w powietrzu, z którymi ma kontakt. Na codzień emitują je elektrownie, pojazdy czy piece znajdujące się w naszych domach. To przyczynia się do szerzenia efektu cieplarnianego. Buty No.22 zdają się być naprawdę świetnym rozwiązaniem i są zdecydowanym krokiem w stronę ekologicznej i zrównoważonej mody. Ich oficjalna premiera odbyła się kilka dni temu. W ofercie Pepe Jeans znalazły się buty zarówno dla kobiet i mężczyzn, jak i dla dzieci. Zapłacicie za nie kolejno 368, 389 i 345 złotych.