PETA to międzynarodowa organizacja non-profit działająca od 1980 roku w obronie praw zwierząt. Jest to największa na świecie tego typu instytucja - należy do niej ponad 3 miliony osób. 

Od 2013 roku przyznaje nagrody w plebiscycie PETA Vegan Fashion Awards pod hasłem "najlepsze produkty i akcesoria bez użycia materiałów zwierzęcych". Zobaczcie do kogo w tym roku trafiły nagrody.

Nagroda za "najbardziej stylową torebkę" powędrowała do brytyjskiej projektantki Vivienne Westwood za model "Jungle crocodile".

"Najbardziej stylowa torebka wieczorowa" to według jury czerwona aksamitna torebka projektantki Simone Rocha

"Najbardziej stylowy portfel" na PETA Vegan Fashion Awards to model zaprojektowany przez Stellę McCartney

"Najbardziej stylowy płaszcz" to projekt Hannah Weiland założycielki marki Shrimps

"Najbardziej stylowa kurtka" to projekt marki Zara.

"Najbardziej stylowe ponczo" trafia do marki H&M

"Najbardziej stylowy produkt bez puchu" to kamizelka marki ASOS.

Za najbardziej innowacyjną markę uznano Ananas Anam za produkt Piñatex, czyli innowacyjne i naturalne włókno tekstylne wykonane z włókien liści ananasa. 

"Wegańska skóra jest super trwała i przy jej produkcji nie wymagane jest użycie wody, pestycydów czy nawozów." - tak PETA uzasadniło swój wybór najbardziej innowacyjnej marki. 

"To ekscytujący czas, w którym współcześni konsumenci zmieniają oblicze mody. Produkty wegańskie to przyszłość." - skomentowała Yvonne Taylor z organizacji PETA. "Przyszłościowo myślący projektanci eksperymentują z innowacyjnymi, zaawansowanymi technologicznie materiałami, które są wegańskie, a co za tym idzie bardziej ekologiczne. W ten sposób oferują klientom możliwość etycznego wyboru produktów wolnych od okrucieństwa."

ZOBACZ NIEKTÓRE PRODUKTY NAGRODZONE W PLEBISCYCIE PETA VEGAN FASHION AWARDS >>>