Pielęgnacja włosów to szeroki temat: różni się przede wszystkim w zależności od rodzaju włosów. Po zabiegu farbowania włosów, warto o nie odpowiednio zadbać z jednego prostego powodu – dla przedłużenia efektu świeżego koloru. Dlatego przychodzimy z pomocą i mamy dla Was kilka rad, aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami po koloryzacji jak najdłużej.

Jak pielęgnować farbowane włosy?

Kluczową rzeczą do zachowania zdrowych włosów jest kompleksowa, regularna pielęgnacja za pomocą produktów przeznaczonych do włosów koloryzowanych, które zawierają składniki, głęboko wnikające w strukturę włosa (m.in. witaminę E i panthenol). Codziennie należy nawilżać włosy za pomocą lekkiej odżywki, która ich nie obciąży. Poza tym raz w tygodniu, aby je zregenerować i dogłębnie odżywić, potrzebna jest maska do włosów – nałożona na całą długość lub od ucha po same końce (w tym miejscu są najbardziej narażone na zniszczenie pod wpływem farby). Preparat wzmocni je i zachowa świeżość koloru na dłużej.

Farby bez amoniaku L'Oréal Casting Créme Gloss z odżywkami opartymi na składnikach naturalnego pochodzenia

Jeśli chcecie pofarbować włosy i odświeżyć kolor, ale obawiacie się, że będą osłabione, istnieje alternatywa w postaci nowych produktów od L'Oréal Paris. Casting Créme Gloss to kremy koloryzujące z szerokim wyborem odcieni. Zawierają technologię pielęgnacyjno-koloryzującą, dzięki czemu zapewniają lśniący kolor i jednocześnie miękkie włosy. To wszystko dzięki temu, że w składzie farb L'Oréal Paris nie ma amoniaku, natomiast zawiera odżywki na bazie miodu (blond), olejku kokosowego (ciemny brąz) czy orzechów laskowych (jasny brąz), które wzmacniają włosy. Naturalne składniki pielęgnują włosy po zabiegu i są dedykowane konkretnym odcieniom, sprawiając, że włosy stają się miękkie i lśniące. Za pomocą farb L'Oréal Casting Créme Gloss uzyskacie subtelny efekt farbowanych włosów #colornocolor, czyli delikatną zmianę odcienia na ton jaśniejszy lub ciemniejszy.