Pierwsze słowo dziecka, czułe pogłaskanie po ręku babci, uśmiech partnera, umykają nam często bezpowrotnie, a to właśnie one dają nam radość i siłę. O tym właśnie mówi Clochee , pokazując zwykłe-niezwykłe historie i zachęcając do pielęgnowania miłości do siebie (bo od tego trzeba zacząć), do bliskich i rodziny, do świata i do naszej planety. 

#pielęgnujmiłość do siebie…

Kiedy nie kochamy siebie, budujemy w sobie liczne ograniczenia. Pozwólmy, więc sobie na bycie niedoskonałą/łym, wyrozumiałą/łym, inną/ym niż wszystkie filtry Instagrama… Uśmiechnijmy się do siebie w lustrze i pogratulujmy sobie za to kim jesteśmy. 

Nie będziemy potrafili dzielić się miłością, dopóki nie znajdziemy jej w sobie. Kochając siebie, dostrzegając w sobie piękno, będziemy potrafili patrzeć tak samo na drugiego człowieka. – mówi Agnieszka Hyży, która odpowiadała za produkcję spotu. 

Przesłanie #pielęgnujmiłość do siebie, niesie także historia kobiety, która wzięła udział w spocie. Udowadnia ona, że możemy wszystko, o ile tylko zaakceptujemy siebie. Sylwia Gajewska-Stankiewicz, bo o niej właśnie mowa, choruje od urodzenia na artrogrypozę (wrodzoną sztywność stawów), jest matką 2 dzieci, instagramerką, wizażystką, logopedką.

O swoim udziale w kampanii mówi: Swoją osobą w spocie chcę pokazać, że dbanie o siebie jest dostępne dla każdego i niezależnie od koloru skóry, rozmiaru spodni czy sposobu poruszania się każda kobieta zasługuje na to, aby czuć się pięknie i wyjątkowo. Moje ciało przez 29 lat przeszło wiele bólu, rehabilitacji, wydało na świat dwójkę wspaniałych dzieci, jest na nim wiele blizn i historii całego mojego życia. - zasługuje na szacunek i spojrzenie pełne akceptacji i wyrozumiałości.

#pielęgnujmiłość do bliskich i rodziny…

Pielęgnowanie relacji z bliskimi, nie musi oznaczać rezygnacji z samego siebie. Dbając o swoją własną przestrzeń, uzbrajamy się w ogromne pokłady energii, którymi możemy podzielić się ze innymi. Dotyk, uśmiech, wspólne chwile dają nam siłę do codziennego funkcjonowania. Jak mawiają radość mnoży się, kiedy się ją dzieli.

#pielęgnujmiłość do świata…

Świat jest ciekawszy, kiedy zaakceptuje się jego różnorodność. Nigdy nie wiemy, jak historia za kim stoi, dlatego też warto być wyrozumiałym i nie oceniać nikogo przez pryzmat koloru skóry, czy też rozmiaru. 

#pielęgnujmiłość do naszej planety…

Dlaczego to jest takie ważne? Bo ona jest tylko jedna, daje nam życie i wytchnienie. Co więcej, dbanie o środowisko jest zapisane w DNA marki Clochee.

Zobacz także:

#pielęgnujmiłość, a kosmetyki naturalne

Można by się zastanawiać, dlaczego marka kosmetyków naturalnych, wyszła w świat z takim przesłaniem. Wyjaśnia to Prezes Clochee, Daria Prochenka:

Cyfryzacja, ale też pandemia mocno poluzowały kontakty międzyludzkie. Staliśmy się mniej uważni, zarówno na potrzeby innych, jak i swoje. Co za tym idzie, o wiele trudniej radzimy sobie z różnego rodzaju problemami. Stąd powstało hasło: #pielęgnujmiłość. Może ono być rozumiane na dwa sposoby – poprzez kosmetyki, które troszczą się o potrzeby ciała oraz poprzez spędzanie czasu z bliskimi.

Więcej o kampanii: https://clochee.pielegnujmilosc.com/