Pierwsze w Polsce prestiżowe wydarzenie modowe pod znakiem srebrnej gwiazdy odbędzie się od 15 do 17 maja w Soho Factory. W tym czasie Warszawa zamieni się w najmodniejszą europejską stolicę.

Imprezy modowe organizowane we współpracy z prestiżową niemiecką marką odbywają się od wielu lat między innymi w Berlinie, Moskwie, Istambule, Zurichu. Teraz czas na Warszawę! W czasie odbywających się przez trzy dni pokazów w Soho Factory będzie można zobaczyć kolekcje 10 zagranicznych oraz 15 polskich projektantów i marek. Wśród nich pojawią się takie gwiazdy jak Dawid Woliński, Dawid Tomaszewski, Łukasz Jemioł i znana na całym świecie hiszpańska marka Custo Barcelona. Nie zabraknie też utalentowanych młodych projektantów, m.in. duet Odio x Pieczarkowski, Joanna Startek oraz Eva Grygo

Nad wyborem polskich projektantów czuwała Rada Programowa MB FWW, w której w skład wchodzą Monika Stukonis, redaktor naczelna „ELLE”, Anna Zejdler-Ibisz, redaktor naczelna magazynów „InStyle” oraz „Gala”, Anna Jurgaś, redaktor naczelna „Glamour”, Katarzyna Montgomery, redaktor naczelna „Zwierciadło”, Grażyna Olbrych, redaktor naczelna „Vu Mag”, Anna Janicka, redaktor naczelna „Grazia”

Trzydniowy program Mercedes-Benz Fashion Weekend Warsaw zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Już pierwszego dnia podczas uroczystego otwarcia na OPENING GALA będzie można zobaczyć pokaz hiszpańskiego duetu Custo Barcelona. Marka ta prezentuje swoje kolekcje podczas nowojorskiego tygodnia mody, a do grona swoich klientek zalicza znane ze świetnego stylu aktorki Charlize Theron i Julię Roberts. 

Piątkową galę uświetni też pokaz mistrza polskiej mody, Dawida Wolińskiego, który od 12 lat każdą kolekcją dowodzi, że krytycy nie pomylili się, obwołując go jednym z największych talentów wysokiego krawiectwa. Jego superkobiece i seksowne sukienki noszą wierne mu muzy i przyjaciółki. Znak rozpoznawczy projektanta to perfekcyjne wykończenie oraz zaskakujące detale. Na wybiegu po raz pierwszy zobaczymy kolekcję pret a porter, nie pozbawioną jednak krawieckiego kunsztu, z którego słynie projektant. Zaskakujące zestawienia mody ulicznej z wysokim krawiectwem to element charakterystyczny dla najnowszej kolekcji, ale nowatorskie konstrukcje nie zawiodą wiernych fanów projektanta.

Oprócz tego swoje kolekcje na wybiegu MB FWW zaprezentują także debiutantka Agata Gnaś oraz hiszpańska projektantka Maria Lafuente.

W sobotę 16 maja, na wybiegach MB FWW będzie królowała polska i zagraniczna moda. Pokazy rozpoczną się o godzinie 13.00 i potrwają aż do 21.00. W tym czasie będziemy mogli podziwiać kreacje stworzone przez Luizę Kimak, 303 Avenue, JOLIE SU, Evę Grygo, Dawida Tomaszewskiego i Rinę Cossack. Nie zabraknie też gości zagranicznych. Pokaże się czeski duet Chatty, nagrodzony tytułem Fashion Designer of the Year podczas Czech Grand Design Award, Jessica Conzen, projektantka mieszkająca na Majorce, która odbyła staż u Stelli McCartney oraz Maison Martin Margiela.

Kolejnymi gwiazdami z zagranicy, które uświetnią drugi dzień pokazów w Soho Factory, będą PPDC | Patricia da Costa i L.ROUSSEAU URBAN COUTURE. Portugalska projektantka prezentuje wyjątkowe podejście do stylu garcon, tworząc ubrania dla nowoczesnych kobiet inspirowane modą męską. Marka L.ROUSSEAU URBAN COUTURE została stworzona przez włoską designerkę Lucię Russo, wyróżnioną w międzynarodowym konkursie Next Generation oraz docenioną przez National Chamber of Italian Fashion. Największą atrakcją sobotniego wieczoru w Soho Factory będzie pokaz Łukasza Jemioła, jednego z najbardziej znanych polskich twórców mody, który ubiera takie gwiazdy jak Anja Rubik, Małgorzata Kożuchowska i Joanna Horodyńska. 

Program ostatniego dnia MB FWW wypełnią pokazy polskich projektantów: Edyty Jermacz, Joanny Startek oraz duetu Odio x Pieczarkowski. Z gości zagranicznych swoje kolekcje pokażą Leyre Valiente z Hiszpanii, finalistka konkursu Who’s on Next, zorganizowanego przez hiszpańską edycję „Vogue’a”, Natalia Rivera, kolejna gwiazda z Hiszpanii, finalistka prestiżowego konkursu MODAFAD. Modę z Austrii reprezentuje marka Pitour, proponująca awangardowy look oparty na nietypowych połączeniach kolorystycznych i prostych cięciach. 

Wydarzeniem, którego nie można przegapić podczas MB FWW, będzie specjalny niedzielny pokaz mody zorganizowany wspólnie z Mostrami.pl, najlepszym polskim portalem modowym. Na wybiegu będzie można zobaczyć kreacje najbardziej znanych projektantów i marek: Łukasza Jemioła, Evy Minge, Zuo Corp + Papillon i Solar. Pierwszą edycję MB FWW zamknie pokaz szwajcarskiej mody męskiej Marca Stone’a.

Gościem specjalnym MB FWW będzie top modelka Dree Hemingway, praprawnuczka słynnego pisarza, która zasiądzie w pierwszym rzędzie na pokazach.