Coraz więcej wiemy na temat pierwszej polskojęzycznej produkcji Netflixa. W styczniu w sieci pojawiły się pierwsze typy, co do obsady serialu, który wyreżyseruje Agnieszka Holland oraz jej córka Kasia Adamik. Ale dopiero teraz mamy potwierdzenie, co do nazwisk biorących udział w tym przedsięwzięciu. I jak się okazuje, są to dokładnie te same nazwiska, jakie obstawiano. Na ekranie zobaczymy Roberta Więckiewicza, Macieja MusiałaAndrzej Chyrę, Michalinę OlszańskąZofię Wichłacz, Mirosława Zbrojewicza, Ewę Błaszczyk, Wojciecha Kalarusa, Edytę Olszówkę, a także Agnieszkę Żulewską.

Poznaliśmy też w końcu tytuł pierwszego rodzimego oryginalnego serialu Netflixa - 1983, który nawiązuje bezpośrednio do fabuły obrazu. jak już pisaliśmy jakiś czas temu, przeniesie nas on do rzeczywistości, w której Żelazna Kurtyna nie upadła. Wszystko to w wyniku ataku terrorystycznego 1983 roku. Znajdziemy się w roku 2003, kiedy po dwóch dekadach student prawa, czyli bohater grany przez Maćka Musiała, oraz skompromitowany oficer śledczy - w tej roli Robert Więckiewicz - odkrywają spisek, który nie tylko całkowicie zmieni Polskę i życie jej obywateli, ale także znacząco wpłynie na losy całego świata. Nie uda się więc uniknąć bezpośredniej konfrontacji między obywatelami gotowymi do wzniecenia rewolucji, a rządzącymi, którzy zrobią wszystko, aby do niej nie dopuścić. 

ZOBACZ TAKŻE: W końcu jest! Zobaczcie pierwszy zwiastun 6. sezonu „House of Cards”

Za kamerą matkę i córkę wspierać będą także dwie inne reżyserki - Olga Chajdas oraz Agnieszka Smoczyńska. Autorami zdjęć są Tomasz Naumiuk i Arkadiusz Tomiak, za scenografię odpowiada Anna Anosowicz, a za kostiumy - Katarzyna Lewińska. Z kolei muzykę do serialu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Produkcją zajmują są firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Natomiast producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (Jurrasic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

Zdjęcia do 1983 kręcone są w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz na Śląsku. Światowa premiera serialu planowana jest jeszcze w tym roku! Nie wiemy, jak wy, ale my już nie możemy się doczekać!  

ZOBACZ TAKŻE: Córka znanej aktorskiej pary zagra w trzecim sezonie „Stranger Things”!