Pandemia koronawirusa dotyczy wszystkich, również celebrytów i znanych artystów. Tom Hanks i jego żona Rita byli pierwszymi publicznymi osobami, o których dowiedzieliśmy, że są chore. Obydwoje zarazili się w Norwegii, gdzie aktor pracował na planie filmowym nowej produkcji. Brytyjski aktor Idris Elba i jego żona, amerykański producent, skazany gwałt i molestowanie seksualne Harvey Weinstein, znany z roli Tormunda w słynnym serialu „Gra o Tron” Kristofer Hivju również mają koronawirusa. Pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19 uzyskał również książę Karol, który obecnie jest poddany kwarantannie, a choroba przebiega łagodnie. 2 dni temu dowiedzieliśmy o tym, że z powodu zarażenia zmarł Sergio Rossi. Słynny projektant obuwia odszedł w wieku 84 lat. Okazało się, że Pink również miała koronawirusa, o czym poinformowała na swoim Instagramie! Przy okazji skrytykowała amerykański rząd, a także przekazała pokaźną sumę na walkę z pandemią.

Córka Kasi Kowalskiej ma koronawirusa – walczy o życie w szpitalu w Londynie. Artystka apeluje: Zostańcie w domu >>>

Pink i jej 3-letni synek chorowali na koronawirusa

Kilka dni temu Pink zamieściła na Instagramie post, w którym poinformowała, że 2 tygodnie temu przeprowadzono u niej testy na obecność koronawirusa, a wynik okazał się dodatni. Co więcej, zarażony był również jej 3-letni synek Jameson. Po zastosowaniu się do wskazówek lekarzy i 2-tygodniowej kwarantannie na szczęście udało im się pokonać wirusa! Artystka nie szczędziła gorzkich słów pod adresem amerykańskiego rządu. Gwiazda wyznała, że miała problem ze zdobyciem testów i skrytykowała amerykański rząd. – To, że nie ma łatwego dostępu do testów, to wielka porażka naszego rządu. Ta choroba jest poważna i prawdziwa. Dotyka wszystkich: młody i starych, zdrowych i chorych, bogatych i biednych. Testy powinny być dostępne i darmowe, tylko tak możemy chronić nasze rodziny – napisała Pink na Instagramie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Two weeks ago my three-year old son, Jameson, and I are were showing symptoms of COVID-19. Fortunately, our primary care physician had access to tests and I tested positive. My family was already sheltering at home and we continued to do so for the last two weeks following the instruction of our doctor. Just a few days ago we were re-tested and are now thankfully negative. It is an absolute travesty and failure of our government to not make testing more widely accessible. This illness is serious and real. People need to know that the illness affects the young and old, healthy and unhealthy, rich and poor, and we must make testing free and more widely accessible to protect our children, our families, our friends and our communities. In an effort to support the healthcare professionals who are battling on the frontlines every day, I am donating $500,000 to the Temple University Hospital Emergency Fund in Philadelphia in honor of my mother, Judy Moore, who worked there for 18 years in the Cardiomyopathy and Heart Transplant Center. Additionally, I am donating $500,000 to the City of Los Angeles Mayor’s Emergency COVID-19 Crisis Fund. THANK YOU to all of our healthcare professionals and everyone in the world who are working so hard to protect our loved ones. You are our heroes! These next two weeks are crucial: please stay home. Please. Stay. Home.

Post udostępniony przez P!NK (@pink) Kwi 3, 2020 o 6:27 PDT

Pink podziękowała również służbom zdrowia i zaapelowała do swoich fanów, aby zastosowali się do wskazówek kwarantanny i zostali w domu. Gwiazda poinformowała, że przekaże 500 tysięcy dolarów na fundusz ratunkowy dla szpitala w Filadelfii, w którym pracowała jej mama. Natomiast kolejne 500 tysięcy dolarów wpłaci na fundusz kryzysowy burmistrza Los Angeles.